Valve odstraňuje zo Steamu video sekciu

Valve odstraňuje zo Steamu video sekciu

 

Takmer nikto ju totiž nepoužíval.

Možno niektorých z vás prekvapím, keď vám poviem, že Steam mal v kliente integrovanú aj video sekciu, kde ste mohli sledovať krátke filmy a dokumenty. Jej využitie bolo však tak malé, že Valve sa rozhodlo túto funkcionalitu zo služby odstrániť.

„Počas niekoľkých posledných rokov sme sa snažili expandovať Steam aj do sveta mimo hier a softvér a vybudovali sme video platformu, ktorá podporovala platený obsah a taktiež aj obsah zdarma. Keď sme však naposledy sledovali štatistiky toho, čo používatelia Steamu pozerajú a používajú, bolo nám jasné, že by sme sa mali sústrediť na vytváranie obsahu, ktorý priamo súvisí s hraním, alebo dopomáha hraniu alebo softvéru, ktorý predávame na Steame.

Ako súčasť lepšieho sústredenia sa na dôležité prvky Steamu sme sa rozhodli zrušiť Video sekciu v Steam Store s výnimkou video obsahu, ktorý sa dá vyhľadať v súvislosti s konkrétnymi hrami. Počas nasledujúcich týždňov bude množstvo nie-herných videí stiahnutých z obchodu, no obsah, ktorý si hráči zakúpili im samozrejme ostane.

Tak čo? Vedeli ste o tom, že Steam vôbec takúto sekciu má? A keď áno, aký dokument/film ste prostredníctvom tejto služby sledovali?

Zdroj: Steam

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk