Tvorcovia Guild Wars 2 zažijú veľké prepúšťanie

Tvorcovia Guild Wars 2 zažijú veľké prepúšťanie

Iba niekoľko dní po tom, čo na Twitteri ohlásili nábor.

Vlna prepúšťania v hernom biznise pokračuje a obeťou tentokrát budú vývojári v štúdiu ArenaNet, ktoré je zodpovedné napríklad za skvelé MMORPG hry Guild Wars. Ich posledná hra, Guild Wars 2 bola vydaná ešte v roku 2012, no odvtedy sa autorom podarilo vydať dvojicu veľkých expanzií. Heart of Thorns v roku 2015 a Path of Fire v roku 2017.

Podľa mailu, ktorý bol rozposlaný vývojárom musí štúdio zredukovať náklady na vývoj a tým pádom bude veľké množstvo vývojárov prepustených a štúdio bude zlúčené so sesterskou spoločnosťou NCSoft.

Naše príjmy v posledných rokoch sa znížili, naše hry starnú a odklady vývoja na PC a mobiloch taktiež prispeli k tomu, že napriek zníženiu príjmov boli náklady na vývoj stále rovnako vysoké. To však nie je udržateľné a s takýmto prístupom nikdy nedosiahneme úspech,“ stálo v maily.

ArenaNet k tejto udalosti vydali aj oficiálne stanovisko: „Môžeme potvrdiť, že kvôli zrušeniu neohláseného projektu sme museli pristúpiť k zredukovaniu počtu zamestnancov. Toto je súčasťou veľkej reorganizácie v spoločnosti NCSoft, no vývoj a podpora Guild Wars a Guild Wars 2 týmto nebudú ovplyvnené.“ ArenaNet však zároveň neprezradila koľko ľudí zo 400 zamestnancov príde o prácu.

Paradoxom je, že pred desiatimi dňami, po oznámení, že 800 vývojárov spoločnosti Activision Blizzard bolo na Twitteri ArenaNet oznámenie, že štúdio hľadá nových vývojárov. To ale však človek, ktorý tento Tweet písal netušil, čo sa bude diať.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk