Autor sci-fi kníh sa súdi s Bethesdou o názov nového Elder Scrolls

Autor sci-fi kníh sa súdi s Bethesdou o názov nového Elder Scrolls

Bude ho môcť Bethesda použiť?

Pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o tom, že Bethesda si zaregistrovala trademark Redfall a okamžite sa začalo špekulovať, že pôjde o názov nového dielu The Elder Scrolls, ktorý bol oznámený na minuloročnej E3.

Zdá sa však, že jazda za získaním tohto trademarku nebude taká jednoduchá. Bethesda má totiž oponenta zo strany sci-fi spisovateľa Jaya Falconera, ktorý tvrdí, že Bethesda si nemôže uplatniť trademark na slovo Redfall, lebo ho vo svojich knihách používa on. Vzhľadom na to, že tento spor sa môže podľa dokumentov amerických úradov môže ťahať až do Augusta 2020, je dosť možné, že aj keby Bethesda mala nejaké nové informácie o hre, nemôže v nich použiť slovo Redfall, pretože spor nie je vyriešený. Teda za predpokladu, že Redfall je skutočne názov, ktorý chcela Bethesda pre ďalší Elder Scrolls použiť.

Falconer tvrdí, že jeho právnici viackrát kontaktovali Bethesdu so žiadosťou o urovnanie tohto sporu tým, že im poskytne práva na použitie tejto značky, no vydavateľ ho vždy ignoroval. Nemal tak inú možnosť a celá záležitosť sa dostane až na súd.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk