Youtuber bol po publikovaní recenzie na Anthem zaradený na blacklist a musel stiahnuť recenziu

Youtuber bol po publikovaní recenzie na Anthem zaradený na blacklist a musel stiahnuť recenziu

Toto určite nevrhne na vydavateľa dobré svetlo.

Anthem Early Access je už týždeň vonku a dnes vychádza plná verzia. Samozrejme, všetci sa predbiehajú v tom, aby vydali recenziu čím skôr a aj my na recenzii pracujeme, no chceme okúsiť end-game obsah, aby sme vám vedeli dať čo najlepšie odporúčanie.

Každopádne, hra zatiaľ nezbiera také hodnotenia v aké Bioware dúfali. Na Open Critic má hra zatiaľ priemer iba 59 a na Metacritic 62. Drvivá väčšina sa zhoduje, že hre by len a len prospel nejaký polrok naviac vo vývoji, aby sa adresovali všetky problémy a bugy, ktoré v hre sú.

A do hry sa samozrejme pustili aj youtuberi, ktorí pomaly ale isto taktiež publikujú svoje recenzie. Jeden z nich sa však podelil o svoju nepríjemnú skúsenosť. Youtuber Gggmanlives publikoval recenziu na Anthem, ktorá je podľa jeho názoru veľkým sklamaním a recenzia sa niesla v dosť negatívnom duchu. Chvíľu po vydaní si však používatelia všimli, že recenzia už nie je na Youtube a preto začali zisťovať, prečo je tomu tak.

Gggmanlives im prezradil, že kvôli tejto recenzii bol blacklistovaný spoločnosťou EA (to znamená, že vydavateľ s ním zrušil všetku spoluprácu) a navyše musel stiahnuť svoju recenziu z Youtube.

EA síce má právo zrušiť akúkoľvek spoluprácu, no je otázne, prečo musel Gggmanlives stiahnuť aj svoju recenziu. To vyvoláva otázky, či neporušil touto recenziou nejakú zmluvu, ktorú mal s EA ohľadom pokrývania tejto hry.

Následne sa Gggmanlives prihlásil, že svoju recenziu upravil a to mu dovolilo ju znovu publikovať, no zároveň potvrdil, že ho EA blacklistovalo a že dôvod bol ten, že jeho recenzia na Anthem bola príliš negatívna.

Update: EA vydalo vyhlásenie v ktorom tvrdí, že recenziu požiadalo stiahnuť kvôli tomu, že v nej nebolo dostatočne jasne oznámené, že ide o sponzorský obsah. Taktiež poprela, že by Gggmanlives blacklistovala

Zdroj: Twitter/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk