Good old Games čelí finančným problémom. Prepustil viac ako tucet ľudí

Good old Games čelí finančným problémom. Prepustil viac ako tucet ľudí

Vydavateľ Zaklínača musí vymyslieť, čo ďalej.

V mori prepúšťaní a zatváraní sa objavila ďalšia, trochu prekvapujúcejšia ryba. CD Projekt, spoločnosť, ktorá vlastní vývojárske štúdio CD Projekt RED a taktiež aj digitálnu distribučnú platformu Good old Games (GOG) oznámila, že v druhej menovanej spoločnosti pristúpila k redukcii počtu zamestnancov.

„Prepúšťať ľudí nie je nikdy jednoduché. Od októbra 2018 sme sa však museli rozhodnúť pre reorganizáciu, ktorá sa dotkla viac ako tucta pozícií, ktorá bola dokončená tento týždeň,“ povedal hovorca GOGu.

Podľa správy webu Kotaku, ktorý získal informácie od dnes už bývalých zamestnancov spoločnosti, dôvodom boli zlé finančné výsledky spoločnosti. Tržby vraj nevedeli držať krok s nákladmi a v momente, keď sa firma dostala do červených čísel, vedenie sa rozhodlo pre reorganizáciu. Ako jeden z dôvodov bolo taktiež uvedené znižovanie podielu z predaja, ktoré spustil minulý rok Epic Games Store a ktorému sa museli prispôsobiť aj ostatné digitálne distribúcie. To logicky výrazným spôsobom znížilo príjmy spoločnosti.

Určite nepomohlo ani to, že Gwent ani zďaleka nenaplnil finančné očakávania spoločnosti a kampaň Thronebreaker bola tak slabo predávaná, že sa autori po prvotnom vyhlásení, že hra bude GOG exkluzívna rýchlo rozhodli vydať ju aj na Steame.

Dúfajme len, že to neovplyvní vývoj a stav Cyberpunku 2077 pri vydaní. Pretože aj keď CD Projekt RED a GOG sú sesterské spoločnosti, tak finančný stav jednej zákonite vplýva aj na druhú.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk