Microsoft zlepšuje hernú stratégiu, rozdiely medzi Xbox One a PC sa minimalizujú

Microsoft zlepšuje hernú stratégiu, rozdiely medzi Xbox One a PC sa minimalizujú

 

Microsoft nespí na vavrínoch a na poli herného priemyslu expanduje naďalej.

Od vydania konzoly Xbox One X po spustenie streamovacej služby xCloud. Hry sú v Microsofte stále prioritou a dokazujú to aj týmito krokmi. Na začiatku tohto roka prišiel Microsoft so zvláštnym oznámením týkajúceho sa hier na blogu Windows Insider. S novou verziou operačného systému - Build 18334, Microsoft potvrdil, že prinesie novú technológiu do Windows 10 a zároveň ponúkol State of Decay zadarmo na vyskúšanie. To boli vtedy všetky informácie, ktoré firma ponúkla.

Samozrejme ako by to bolo, keby sa v celej veci nezačali rýpať moderi a nezistili celkom zásadné a zaujímavé informácie. Keď si stiahnete State of Decay z Microsoft Store hra sa stiahne zo servera assets1.xboxlive.com a nie z klasického serverdl.microsoft.com odkiaľ pochádza všetok obsah vrátanie PlayAnywhere titulov.

Podľa tohto to vyzerá, že Microsoft postupne portuje každú funkciu Xboxu na PC. V tomto prípade bol presunutý celý inštalačný súbor hry v takom tvare ako je na Xboxe a Windows ho dokázal rozoznať a pracovať s ním. Po rozbalení inštalačných súborov moderi zistili, že tieto používajú formát .xvc , ktorý je typický pre aplikácie Xbox One.

Microsoft sa takýmto štýlom snaží uľahčiť prácu nie len sebe, ale aj vývojárom, ktorí nebudú nútení optimalizovať hry samostatne pre každé Microsoft zariadenie. Zrušenie rozdielov medzi platformami PC a Xbox by zároveň mohlo Microsoftu pomôcť vylepšiť si pozíciu na trhu a stať sa lukratívnejším ako ostatné platformy.

Zdroj: thurrott

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk