Dirt Rally 2.0 zbiera negatívne recenzie kvôli always online DRM

Dirt Rally 2.0 zbiera negatívne recenzie kvôli always online DRM

 

Bolo to však potrebné?

Dnes vyšlo očakávané pokračovanie simulačnej pretekárskej hry Dirt Rally 2.0 od štúdia Codemasters a hneď je tu prvý zádrheľ. Podľa hráčov na PC má totiž hra always online DRM ochranu, ktorá spôsobuje viac problémov ako úžitku.

Always online DRM ochrany sa v hrách pre jedného hráča veľmi často nevyskytujú a to z dobrého dôvodu. Na to, aby ste mohli hrať musíte mať stabilné pripojenie vy a musia fungovať dobre aj servery hry, čo nie vždy vyjde podľa predstáv.

A zdá sa, že ani Dirt Rally 2.0 nie je práve najstabilnejšia hra. Naznačujú to recenzie od užívateľov na Steame. Tí sa na jednej strane zhodujú, že ide o skvelý prírastok do série a takmer dokonalé pokračovanie, no na druhej strane sa sťažujú na to, že hra im padá. Teda konkrétne, pripojenie na servery im padá. Problémy sú v prvom rade s pripojením na servery, kde často napíše „Connection Failed,“ a aj keď sa dostanete do hry, občas vás vyhodí po páde serverov, čo znamená buď nedokončené preteky, alebo rovno stratu progressu kampaňou.

Prečo je v tejto hre online DRM ochrana, to nevedno. Každopádne, vyzerá to tak, že služba nefunguje tak ako má a spôsobuje hráčom problémy a dúfajme, že ju vývojári čím skôr vyriešia.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk