• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Steam s ďalšou kontroverznou hrou: Rape Day má byť hrou pre sociopatov vyžívajúcich sa v znásilneniach
Steam s ďalšou kontroverznou hrou: Rape Day má byť hrou pre sociopatov vyžívajúcich sa v znásilneniach

Steam s ďalšou kontroverznou hrou: Rape Day má byť hrou pre sociopatov vyžívajúcich sa v znásilneniach

 

Svojho času to Hatred prešlo. Uspeje aj Rape Day?

Na Steame sa pravdepodobne čoskoro dostane do predaja hra Rape Day, o ktorej tvorca vyhlasuje, že je určená predovšetkým pre sociopatov. Sociopat je človek, ktorý nepozná hranice dobra a zla, nepozná ľútosť a častokrát je násilnickej povahy, ktorú prejavuje nielen voči ľuďom ale v početných prípadoch aj zvieratám. Vydanie Rape Day je už na spadnutie. Povolí Valve vydanie hry, ktorá je až taká násilná, že jej vývojár pre istotu vystrihol scénu vraždy bábätka?

Ten zároveň tvrdí, že existencia Rape Day je založená výhradne na vyvolanie pobúrenia. Inými slovami, tvorca chce len jednoducho šokovať. Nie je určená pre normálnych hráčov (normálnych ľudí?), je určená sociopatom, medzi ktorých sa podľa jeho vlastných slov uverejnených v blogu radí aj on sám. Tvrdí, že sa pokúsil vytvoriť hru, ktorej hranie by si užil aj on osobne.

Rape Day má byť vizuálna novela, v ktorej sa zhostíme úlohy sériového vraha a násilníka počas zombie apokalypsy. Asi najmrazivejšie na tejto celej veci je, že tvorca má v pláne velebiť akt znásilnenia a pričiniť sa o jeho masívnejšiu akceptáciu. Tak, ako sú dnes vo napríklad vo filmoch bežne zobrazené vraždy, dúfa, že takto bude napokon znormalizované aj znásilňovanie.

Podobnú kontroverziu si na Steame užili už viaceré hry ako Hatred alebo Agony a právom. Takto otvorený násilný obsah totiž nie je (našťastie) každodenným chlebom. Na druhej strane pokiaľ išlo o ich hernú kvalitu, pozornosť, ktorú si kontroverznosťou získali, nebola z tohto hľadiska ani náhodou zaslúžená. Ako Hatred, tak aj Agony sa nakoniec ukázali len ako lacným štýlom šokujúce fádne hry s nudnou náplňou, na ktoré sa zabudlo krátko po ich vydaní.

Na záver si neodpustím niekoľko vlastných názorov. Ak to autor myslí s hrou skutočne vážne, mal by byť okamžite hospitalizovaný na najbližšej psychiatrickej liečebni a nadopovaný tými najsilnejšími antidepresívami, nakoľko z jeho názorov a pohnútok je evidentné, že v poriadku asi tak nejako nebude. Glorifikácia odporného činu ako je znásilnenie je totiž na hrane už len keď je prezentované s "humorným" úmyslom napríklad v paródii, nieto ešte keď to daný človek myslí naozaj vážne.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk