Tvorcovia Skyrim módu sa ospravedlnili za používanie ukradnutého kódu

Tvorcovia Skyrim módu sa ospravedlnili za používanie ukradnutého kódu

 

Síce nepriamo, ale predsa.

Už niekoľko dní sa v Skyrim komunite rieši „škandál.“ Zistilo sa totiž, že tvorcovia kooperatívneho módu pre Skyrim, Skyrim Together, používajú pri vývoji tohto rozšírenia hry kód zo Skyrim Script Extendera bez toho, aby získali povolenie autorov. A to aj napriek tomu, že na vývoj modu im fanúšikovia prispievajú sumou 35000 dolárov mesačne cez Patreon.

Po chvíli ticha však tvorcovia Skyrim Together prehovorili. Nie priamo, ale prostredníctvom reportu k Marcu 2019. Tvrdia, že v jednu chvíľu skutočne používali Skyrim Script Extender, no ten bol po chvíli odstránený. Problém však nastal preto, že zvyšky kódu SKSE ostali prítomné v kóde Skyrim Together. „Neexistuje výhovorka, ktorou by sme to ospravedlnili. Kód zostal v databáze veľmi dlho a bol distribuovaný bez toho, aby sme uviedli zdroj tohto kódu. Od teraz však urobíme všetko preto, aby sme rešpektovali prácu SKSE tímu a zabezpečíme trvalé licenčné dohody.“

Následne potvrdili, že všetok nežiaduci kód bol z databázy odstránený a člen SKSE módu bol prizvaný k tomu, aby to prišiel skontrolovať.

Tak. Keď sa skončila táto dráma, vývoj tohto módu, ktorý umožní hrať Skyrim v kooperácii môže pokojne pokračovať ďalej.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk