Apex Legends prekazil v hodine dvanástej obrovský úspech Fortnite

Apex Legends prekazil v hodine dvanástej obrovský úspech Fortnite

 

Takmer sa to podarilo.

Byť najpopulárnejšou hrou na Twitchi každý mesiac po dobu jedného roka je niečo, čo sa nepodarí takmer žiadnej hre. Fortnite bol však veľmi blízko. Hra na Twitchi „vybuchla“ vo februári 2018 a odvtedy bola vždy na prvom mieste najsledovanejších hier na tejto platforme. Rekord pritom dosiahla v júni, keď streamy hry sledovalo naraz viac ako 1,5 milióna divákov.

Lenže vo februári prišiel Apex Legends, ktorý šance na 12-mesačné prvenstvo bez prerušenia prekazil. Zatiaľ čo Apex Legends dosiahol úroveň 670 000 súčasne sledujúcich divákov, Fortnite dosiahol „iba“ 615 000 divákov, čo hru odsunulo na druhé miesto.

V marci sa však karta jemne obrátila. Fortnite vďaka spusteniu 8. sezóny opäť prebral vedenie a Apex Legends poklesol nižšie. Hráči hry už volajú po tom, aby bol do hry pridaný prvý Battle Pass, ktorý by mal situáciu opäť preliať na stranu tejto hry od tvorcov série Titanfall. Uvidíme však, či tomu tak skutočne bude. Podľa špekulácií, ktoré kolujú internetom by sme sa prvého Battle Passu v Apex Legends mali totiž dočkať už čoskoro. 

Zdroj: Githyp

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk