Microsoft prekvapil: Windows 7 dostane podporu DirectX 12

Microsoft prekvapil: Windows 7 dostane podporu DirectX 12

 

Spoločnosť netlačí tvrdo na Windows 10.

Jedným z kľúčov k pretláčaniu operačného systému Windows 10 pre hráčov bolo API DirectX 12, ktoré malo priniesť oproti predchodcom veľké výhody. Tie aj prinieslo, no problém bol ten, že na to, aby ste tieto výhody uvideli ste museli mať nainštalovaný Windows 10, čo mnoho hráčov odmietalo. Vývojári hier tak čelili voľbe. Buď postavia hru na DirectX 12 a vzdajú sa veľkého množstva hráčov na Windows 7/Windows 8, alebo bude hra postavená na staršej verzii DirectX a jeho 12. verzia bude „nalepená,“ čo nie je ideálne.

Zdá sa však, že Microsoftu začína byť viac-menej jedno, aký operačný systém od nich používate, pokiaľ používate Windows. Spoločnosť totiž oznámila, že DirectX 12 prináša aj na operačný systém Windows 7 a to prostredníctvom hry World of Warcraft, ktorá ako prvá dostane túto podporu. Microsoft však tvrdí, že už teraz pracuje s ďalšími vývojármi na tom, aby priniesli podporu tohto API aj do ďalších hier.

Zároveň však tvrdí, že aj keď aktivuje podporu DirectX 12 na Windows 7, najlepší výkon dosiahnete aj tak len v prípade, že budete používať Windows 10, nakoľko tento operačný systém obsahuje určité vylepšenia, vďaka ktorým môžete tento lepší výkon dosiahnuť.

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk