Ďalšia sľubná hra zapredala užívateľov Steamu v prospech Epic Games Store

Ďalšia sľubná hra zapredala užívateľov Steamu v prospech Epic Games Store

 

Opäť ide o ročnú exkluzivitu.

Konkurencia je skvelá, no je otázne, či toto je práve cesta vpred. Už po niekoľký krát sa totiž stalo, že hra bola ohlásená na Steam, no vývojári sa tesne pred vydaním rozhodli, že hru vydajú exkluzívne pre Epic Games Store, výmenou za (pravdepodobne) hromadu peňazí a podporu spoločnosti Epic Games. Najprv tak k nevôli všetkých spravila hra Satisfactory, následne aj Metro Exodus a teraz sa k tejto neslávnej partii pridala aj očakávaná strategická hra Phoenix Point od spolutvorcu série X-Com, Julliena Gollopa.

Čím je však Phoenix Point špecifický je to, že išlo o hru financovanú cez Kickstarter a ľuďom, ktorí na vývoj hry prispeli boli sľúbené kľúče pre Steam a GOG. To však už neplatí. Hra bude rok exkluzívna pre Epic Games Store.

Prostredníctvom videa túto informáciu oznámil sám Gollop.

Podľa jeho slov im táto spolupráca umožní „podporovať Phoenix Point počas najbližších rokov,“ no zároveň priznal, že je dosť možné, že mnoho fanúšikov s touto zmenou spokojných nebude (video nabralo dosť veľa dislikov). „Ak existuje akýkoľvek dôvod vašej nespokojnosti s touto zmenou, ponúkame vám možnosť vrátenia peňazí a zároveň sa vám ospravedlňujeme za spôsobené problémy.

Ak však svoje peniaze ponecháte štúdio, ako vďaku vám vývojári dajú prvý rok platených DLC zdarma.

Zároveň to vyzerá tak, že suma, ktorú im ponúkla spoločnosť Epic Games bola celkom vysoká, nakoľko jeden z vývojárov na Discorde napísal, že aj keby všetci hráči požiadali o vrátenie peňazí (hra vyzbierala viac ako 700 tisíc $), stále by boli v zisku.

Zdroj: Youtube/Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk