Epic Game Launcher údajne zbiera z vášho počítača údaje zo Steamu

Epic Game Launcher údajne zbiera z vášho počítača údaje zo Steamu

 

Zástupca spoločnosti pridal svoje vysvetlenie.

Mnoho členov PC komunity je z počínania spoločnosti Epic Games nešťastných. Odhliadnuc od „kupovania“ exkluzivít chýba tejto platforme mnoho štandardných vecí. Niektorí dokonca zachádzajú vo svojich konšpiráciách až tak ďaleko, že tvrdia, že Epic Game Launcher je vlastne spyware, ktorý posiela údaje o vás Číne (Čínska spoločnosť NetEase je menšinovým vlastníkom Epic Games).

Tejto reputácii určite nepomôžu ani najnovšie zistenia, podľa ktorých Epic Games Launcher po spustení zisťuje údaje zo súborov, ktoré sa nachádzajú vo vašom Steam Cloude a taktiež si vytvára súbor localconfig.vdf, ktorý obsahuje všetkých vašich Steam priateľov a históriu ich mien. Taktiež zaznamenáva históriu hraných hier.

Toto nahnevalo mnohých hráčov, ktorí opäť obvinili Epic Games, že distribuujú spyware. No fórach ResetEra sa však objavil jeden z vývojárov Epic Games, ktorý sa snažil celú situáciu vysvetliť. Podľa neho používajú súbor tracking.js na to, aby vedeli vyplácať užívateľov cez Support-A-Creator program. Taktiež priznal, že zberajú dáta o hardvérovej konfigurácii užívateľov, s čím však každý používateľ služby súhlasil.

Epic Game Launcher taktiež skenuje zoznam spustených Steam hier, ale to iba kvôli tomu, aby zistil, či nejaká hra nie je spustená a tieto dáta nie sú zasielané spoločnosti. A čo sa týka zoznamu priateľov, tam Epic síce skenuje zoznam priateľov, no iba kvôli importu listu priateľov do Epic Game Launchera, čo sa robí až po tom, ako k tomu dá užívateľ jasný súhlas.

Zároveň skonštatoval, že Epic je kontrolovaný Timom Sweeneym, nie Čínskou vládou, nakoľko žiadny z akcionárov nemá prístup k dátam zo služby.

Vyzerá to teda tak, že môžeme pokojne spávať a že Epic Games sa nesnaží predať údaje o našich službách iným. 

Zdroj: Reddit/ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk