Steam sa snaží zabrániť bombardovaniu negatívnymi recenziami, ako v prípade Metra

Steam sa snaží zabrániť bombardovaniu negatívnymi recenziami, ako v prípade Metra

 

Uvidíme, ako sa im to podarí.

PC herná komunita je veľmi citlivá na rôzne zmeny a v momente keď sa im niečo nepáči, tak to dávajú hlasno najavo. Napríklad, keď tesne po vydaní Shadow of the Tomb Raider išla hra do výraznej zľavy, tak mnoho ľudí sa jej odvdačilo negatívnou recenziu. Nie preto, že by bola hra zlá, ale preto, že oni za hru zaplatili plnú sumu. A keď bola oznámená exkluzivita Metro Exodus pre Epic Games Store, tak si užívatelia „vybili zlosť“ tým, že „zbombardovali“ negatívnymi recenziami Metro 2033 a Metro: Last Light.

Pre ľudí, ktorí sa však rozhodujú o kúpe to môže predstavovať problém keď vidia celkové hodnotenie ako negatívne alebo „mixed.“ Valve si to uvedomuje a preto pripravuje úpravy. „Je jasné, že ľudia prikladajú recenziám veľký význam a chcú od nás, aby boli dôveryhodné a presné. Vývojári taktiež veria, že tieto recenzie sú pre hráčov hodnotné, no chcú, aby sa s nimi zaobchádzalo férovo. Preto sme strávili čas budovaním analytického nástroja, ktorý nám lepšie umožní zistiť, čo sa deje s recenziami všetkých hier na Steame. So spätnou väzbou sme pripravení urobiť ďalšie zmeny.“

Valve tak implementuje nástroj, ktorý identifikuje recenzie, ktoré nazývajú „off-topic review bombs“ a upozorní na ich výskyt tím, ktorý pre tento účel Valve vytvorilo. Tí tak budú môcť deaktivovať všetky recenzie, ktoré spĺňajú charakteristiku bombardovania negatívnymi recenziami. Tieto recenzie budú môcť užívatelia vidieť, no nebudú sa zarátavať do celkového skóre hry.

„Off-topic review bombs“ Valve charakterizuje ako vydanie mnohých recenzií v krátkom časovom úseku, ktorých účelom je zníženie hodnotenia hry. To zahŕňa napríklad aj bombardovanie negatívnymi recenziami kvôli prítomnosti DRM ochrany, či pri zmene EULA podmienok.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk