Tvorca scenára Portalu a dizajnérka League of Legends založili nové štúdio

Tvorca scenára Portalu a dizajnérka League of Legends založili nové štúdio

 

Jeho existenciu potvrdili prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Tvorca scenára pre Valve hry Left 4 Dead a Portal Chet Faliszek a dizajnérka zo štúdia Riot Games Kimberly Voll oznámili vznik nového štúdia, ktoré nazvali Stray Bombay Company. Toto štúdio sa bude zameriavať na vývoj hier, ktoré budú klásť dôraz na umelú inteligenciu.

„Keď sme sa s Kim rozprávali počas posledných rokoch o hrách, ktoré by sme chceli tvoriť, uvedomili sme si, že chceme tvoriť také hry, kde dáme hráčom možnosť dýchať a žiť v konkrétnom momente. Hry ktoré rozprávajú príbehy, ku ktorým sa budete chcieť vrátiť a ktoré sa budú vždy meniť bez toho, aby ste mali pocit, že sú náhodné. Hru kde umelá inteligencia tvorí nie len správanie nepriateľov, ale kde pomáha tvoriť celý zážitok,“ napísal Faliszek na blogu nového štúdia.

Faliszek okrem Valve pracoval aj v štúdiu Bossa Studios na hre Worlds Adrift, z ktorého však medzičasom odišiel. Voll je známa hlavne vďaka hre League of Legends a taktiež aj prácou na VR hre Fantastic Contraption z roku 2016.

„Je na čase aby sme zmenili kultúru herného vývoja. Chceme urobiť každého vývojára rovnocenným, nie len vzhľadom na vplyv na hru, ale taktiež aj pri odmeňovaní. Chceme zjemniť striktné podmienky pri vývoji a veriť si navzájom. Chceme tvoriť hru, ktorá bude odrazom našej kultúry,“ napísala Voll.

Plán štúdia je na chvíľu sa odmlčať a vytvoriť základy nového sveta.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk