Šéf Epic Games obhajuje kupovanie exkluzivít v Epic Games Store

Šéf Epic Games obhajuje kupovanie exkluzivít v Epic Games Store

Obhajoba však stojí na vratkých nohách.

V posledných týždňoch sa spoločnosť Epic Games dostala niekoľkokrát pod paľbu kritiky hráčov za to, že mení veľké sumy peňazí za exkluzivitu hier v ich obchode a tým sa snaží motivovať hráčov, aby si ich obchod nainštalovali. Niekedy je to spravené korektnejšie (Hades, Ashen), niekedy to hraničí klamaním a zavádzaním (Metro: Exodus, Phoenix Point). Každopádne faktom zostáva, že Epic s touto stratégiou skončiť neplánuje.

Tim Sweeney v reťazi tweetov a taktiež prostredníctvom siete Reddit politku Epic Games obhajuje. Podľa neho má aj Valve možnosti vyjednávať exkluzívne distribučné dohody výmenou za peniaze a podľa neho to nie je podplácanie: „Steam ponúka Valve hry, Origin ponúka EA hry, Battle.net ponúka hry od Activisionu a Blizzardu a Epic Games ponúka hry mnohých vydavateľov.“ (problémom tejto rétoriky je to, že všetky tieto hry pripravujú štúdiá daného vydavateľa, takže dáva zmysel, že majú hru exkluzívne vo svojom obchode)

„Je mi jasné, že hráči nemajú radi exkluzivitu v obchodoch, no to je kompletne separátny problém, ktorý je pro kompetitívny. Na rozdiel od toho, keď sa Microsoft snažil prostredníctvom UWP platformy uzavrieť Windows, čo sa im nepodarilo. Teraz má však Microsoft skvelé vedenie prostredníctvom Satya Nadellu a Phila Spencera, ktorí tlačia Windows k otvorenosti.“

Každopádne, Sweeney priznáva, že dôvodom prečo spoločnosť Epic Games používa takéto spôsoby je to, aby mali ľudia dôvod prísť do ich obchodu:

Navyše, Sweeney potvrdil, že do budúcnosti plánujú pokračovať v tejto stratégii, kde chcú používať lepšie delenie príjmov a taktiež aj pomoc pri vývoji výmenou za exkluzivitu v ich obchode. Takže to vyzerá tak, že skôr, alebo neskôr bude mať Epic Games Store mnoho hráčov.

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk