Metro Exodus predal 2,5x viac kópií na Epic Games Store ako Last Light na Steame

Metro Exodus predal 2,5x viac kópií na Epic Games Store ako Last Light na Steame

Zdá sa, že bojkotujúcich hráčov je málo.

Po neslávnom ohlásení exkluzivity hry Metro Exodus na Epic Games Store mnoho fanúšikov Steamu tvrdilo, že štúdio a vydavateľ síce dostali peniaze od Epicu, no zapredali a na tejto platforme nikdy nedosiahnu veľké predaje, pretože väčšina hráčov je na Steame. Logika síce pekná, no zdá sa, že Epic Games Store až tak predaje hry na PC neobmedzil.

Spoločnosť Epic Games sa totiž na včerajšej GDC konferencii pochválila, že Metro Exodus predal 2,5x viac kópií na Epic Games Store, ako predchádzajúci diel Metro: Last Light predal na Steame za rovnaký čas. Tým si Epic Games samozrejme „prihrieva vlastnú polievku,“ nakoľko vďaka tomuto príkladu môže teraz všetkým vývojárom tvrdiť, že nie je dôležité na akej platforme predávate hry, ale akú hru tam predávate a dobrá hra sa bude predávať bez ohľadu na miesto predaja.

Asi netreba pripomínať, že toto vyhlásenie je dosť veľké zjednodušenie situácie, ktoré neberie do úvahy niekoľko faktorov (toto už sú subjektívne poznámky autora)

  1. To že Metro Exodus predalo x kópií neznamená, že keby bola hra na Steame, tak by nepredala viac. Pravdepodobne by predala viac, nakoľko určite sa našlo niekoľko jedincov, ktorí hru kvôli exkluzivite zbojkotovali.
  2. Metro séria je pri vydaní Exodus oveľa populárnejšia ako bola počas vydania Last Light, takže priame porovnanie nie je veľmi na mieste. Je to ako keby ste porovnávali predaje Zaklínača 2 a Zaklínača 3.
  3. Na druhej strane je pravdou, že väčší podiel z predaja, ktorý ponúka Epic Games určite vývojárom a vydavateľovi pomohol.
  4. Tento úspech Exodus však určite ukazuje na to, že svoju hru „nezabijete“ tým že ju presuniete exkluzívne na Epic Games Store a všetky apokalyptické tvrdenia fanúšikov Steamu majú ďaleko od pravdy.
  5. Vďaka tomu sa dá očakávať, že viacero nádejných hier radšej príjme exkluzivitu Epic Games Store výmenou za priamu platbu (úplatok) a väčší podiel z predaja.
 
Zdroj: Twitter/GDC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk