Paradox ohlasuje pokračovanie legendy Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Paradox ohlasuje pokračovanie legendy Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

 

Túžite po kvalitnej ľudskej krvi tak holivo ako my? Poďme sa konečne nasýtiť!

Legendárne RPG Vampire: The Masquerade - Bloodlines zasadené do sveta World of Darkness svojho času zaznamenala obrovský úspech medzi hráčmi i kritikmi z viacerých dôvodov - úžasná atmosféra sveta plného upírov, prepracovaná hrateľnosť možnosťami pripomínajúca Deus Ex a fantastická grafika podporovaná enginom Source od Valve. Aj napriek tomu, že hra bola až neprjemne veľmi zabugovaná, pričom úplne bez bugov nie je dokonca ani dnes po všetkých možných i nemožných fanúšikovských patchoch, Bloodlines sa stal medzi hráčmi kultom, ktorý je pravidelne uctievaný pri čiernych omšiach. Legedna je ale späť!

Vampire: The Maquerade - Bloodlines 2 je vyvíjaná štúdiom Hardsuit Labs, v ktorom sa podľa všetkého snažia priniesť skutočné pokračovanie. Hra má obsahovať príbeh plný volieb, rýchly melee súbojový systém a postavy s ich vlastnými temnými motívmi. Ako hráči sa budeme snažiť prežiť vo svete ako upíri, poľovať na ľudskú koriť (mňam) a kľučkovať medzi zložitými vzťahmi postáv v temných uličkách mesta Seattle. Klany, bojujúce frakcie upírov, prepracované politické pozadie jednotlivých druhov, to všetko budeme musieť zvládnuť ustrážiť, aby sa naše rozhodnutia neobrátili naopak proti nám samotným.

Podľa týchto slov to vyzerá, že sa tvorcovia rozhodli ostať verní silnému odkazu nielen pôvodnej hry ale aj pravidlám deskového RPG Vampire: The Maquerade, a priniesť tak dlho očakávané pokračovanie, ktoré uspokojí všetkých fanúšikov. Temný Seattle, neľahké rozhodnutia, udržiavanie balancu medzi ľudskosťou a totálnym upírím šialenstvom, príbeh napísaný autormi pôvodnej hry. Neznie to až príliš dobre? Nuž, áno, no po tých 15 rokoch čakania sa radšej oddáme myšlienkám na opojné a kvalitné víno z ľudskej krvi, než aby sme mali byť pesimistami hľadajúcimi odpovede na otázky, prečo by sa to štúdiu Hardsuit Labs nemalo podariť.

Hra vyjde v prvých mesiacoch 2020 na PC (Epic, Steam, Paradox Store, GOG), PlayStation 4 a Xbox One, pričom základná verzia hry bude stáť 59,99 eur a špeciálna edícia A Blood Moon Edition so Season Passom 89,99 eur.

Zdroj: Gematsu, YouTube

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk