Rekord free-to-play hry: Apex Legends zarobil vo februári 92 miliónov dolárov

Rekord free-to-play hry: Apex Legends zarobil vo februári 92 miliónov dolárov

 

A peniaze stále prichádzajú a prichádzajú.

Zdá sa, že Apex Legends skutočne pritiahol veľké množstvo ľudí. Hra, ktorá vyšla 4. februára, totiž za necelý mesiac (navyše, február má len 28 dní) zarobila 92 miliónov dolárov na mikrotransakciách a utvorila tak nový rekord v množstve peňazí, ktoré získala free-to-play hra v prvom mesiaci od vydania.

S touto správou prišla výskumná spoločnosť Superdata, ktorá pravidelne tvorí rebríček najziskovejších hier na jednotlivých platformách a ich dáta, aj keď nie oficiálne, sú považované za vierohodné, nakoľko sú získavané z viacerých zdrojov.

Čo je však paradox, ani táto obrovská suma, ktorú hráči minuli za lootboxy, alebo na nákup in-game meny hre nestačila na to, aby sa dostala na čelo konzolového a ani PC rebríčka. Najziskovejšou novou hrou v mesiaci február na konzolách je totiž Anthem, ktorý podľa odhadov Superdata priniesol spoločnosti Electronic Arts viac ako 100 miliónov dolárov.

Čo sa však Apex Legends týka, u tejto hry sa dá predpokladať, že jej zisky sa síce spomalia, no nezastavia. Vývojári pred niekoľkými dňami spustili prvú sezónu a s ňou vydali Battle Pass, ktorý hráčov stojí 950 Apex Coins, čo je v prepočte 10$. Alebo si môžu hráči kúpiť Battle Pass Bundle, ktorý stojí 2800 Apex Coins, čo je približne 28$. Na druhej strane Anthem si ako prémiová hra svoje tržby „vystrieľala“ v deň vydania a aj keď hra obsahuje mikrotransakcie, tie podľa Superdata priniesli Bioware iba 3,5 milióna dolárov.

Len tak mimochodom. Najziskovejšou hrou na PC je Dungeon Fighter Online, na konzolách FIFA 19 a na mobiloch Honour of Kings.

Zdroj: Superdata

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk