Firestorm z Battlefield V nevyjde samostatne ako free-to-play hra

Firestorm z Battlefield V nevyjde samostatne ako free-to-play hra

 

Minimálne zatiaľ nie.

Mnoho fanúšikov Battlefieldu a aj Battle Royale žánru čaká na 25. marca, kedy bude do Battlefieldu V pridaný Battle Royale mód s názvom Firestorm, ktorý prinesie zaujímavé úpravy a zmeny a hlavne doposiaľ nevídané zasadenie tohto módu do 2. svetovej vojny.

Mnoho hráčov sa však pýta, prečo EA nevydá Firestorm ako samostatnú, free-to-play hru, hlavne po tom, ako Apex Legends, Battle Royale hra od toho istého vydavateľa vyšla zdarma a vďaka tomu láme rekordy takmer vo všetkých kategóriách. Hru hralo mesiac od vydania viac ako 50 miliónov hráčov, no Battlefield V má doma podľa posledných štatistík približne 7,5 milióna hráčov, čo je neporovnateľne menej.

Na túto otázku odpovedal dizajnér štúdia Criterion (to je zodpovedné za Firestorm), John Stanley: „Momentálne je veľmi dôležité, aby Firestorm vyšiel ako súčasť Battlefieldu V. Samozrejme, existuje mnoho spojení, ktoré existujú medzi týmto módom a klasickým multiplayerom. Získavate XP body, ktoré sú zdieľané a to isté platí aj pre Tides of War a jednotlivé kapitoly. Skiny, ktoré získavate môžete používať aj v jednom a aj v druhom móde.“

Je pre nás veľmi dôležité byť súčasťou hry a dať hráčom Battlefieldu možnosť vyskúšať si niečo iné vrámci hry. To je miesto kde teraz sme.“ Keď však padla otázka na budúcu stratégiu, tak Stanley povedal, že sa k tomu vyjadrovať nebude.

Poznámka autora: Fungovať to môže oboma spôsobmi. Firestorm možno bude tak dobrý, že prinesie k hre už existujúcich hráčov a zároveň prinesie aj nových, ktorí zároveň vyskúšajú aj multiplayer a zaplatia tak za plnú hru a následne sa môže EA rozhodnúť tento segment vydá samostatne po určitej dobe zdarma s možnosťou „upgradu“ na verziu s multiplayerom. Všetko však závisí od kvalít módu.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk