Cyberpunk 2077 nebude exkluzivita na Epic Games Store, tvrdí manažér CD Projekt Red

Cyberpunk 2077 nebude exkluzivita na Epic Games Store, tvrdí manažér CD Projekt Red

 

Hra by mala byť dostupná na takmer všetkých platformách.

Na znepokojenie mnohých hráčov čoraz viac herných štúdií vstupuje do exkluzívneho partnerstva s čerstvo založeným, no o to kontroverznejším digitálnym herným trhom Epic Games Store. Poľský vývojár CD Projekt Red sa však rozhodol ísť proti prúdu.

Napäto očakávaný FPS titul Cyberpunk 2077 nebude nasledovať príklad hier ako Beyond: Two Souls, Heavy Rain či The Outer Worlds, ktoré sú dostupné výhradne cez digitálny obchod americkej spoločnosti Epic Games.

Čím viac, tým lepšie

Namiesto toho bude futuristická RPG  hra dostupná na takmer všetkých herných platformách, aby sa obrovským dystopickým mestom mohlo preháňať čo najviac hráčov. Na svojom Twitteri to potvrdil komunitný manažér poľského vývojára Marcin Momot.

„Naším cieľom je sprístupniť Cyberpunk 2077 čo najväčšiemu počtu hráčov na ich obľúbenej platforme,“ napísal Momot v odpovedi na otázku užívateľa Cédrica Briffauta. Ten chcel vedieť, či sa hra zaradí do šíku exkluzivít na Epic Games Store.  Informáciu priniesol portál GamesRadar.

Hoci Momotov tweet nemožno považovať za oficiálne vyhlásenie celej spoločnosti, jeho názor môže veľa naznačiť. Ako informuje stránka Spiel Times, oficiálny Twitter účet Cyberpunku ešte 8. februára vyvrátil možnosť exkluzívneho partnerstva s obchodom Epic Games. Momotove slová tak len potvrdzujú nastolený trend.

CD Projekt Red disponuje vlastnou distribučnou platformou GOG, ktorú by firma s veľkou pravdepodobnosťou uprednostnila pred konkurenčným trhom Epic Games. Experiment s exkluzívnym predajom titulu Thronebreaker: The Witcher Tales zo série Zaklínača však GOG nevyšiel. Hra nedokázala naplniť predajné očakávania a už po mesiaci bola dostupná aj na Steame. Cyberpunk 2077 sa teda takmer s istotou vyhne akejkoľvek exkluzivite.

Čo sa však skrýva pod pojmom „obľúbená platforma“? Cyberpunk 2077 bude s určitosťou hrateľný na PC, ale dočkáme sa ho aj na konzolách typu Nintendo Switch?

Poľská spoločnosť plánuje hru vydať do roku 2021. Dovtedy snáď vývojár poskytne odpovede na nezodpovedané otázky.

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk