Zakladateľ vydavateľa Take-Two, Ryan Brant zomrel vo veku 49 rokov

Zakladateľ vydavateľa Take-Two, Ryan Brant zomrel vo veku 49 rokov

 

V roku 1993 vytvoril dnešného giganta herného priemyslu.

Vydavateľ Take-Two prostredníctvom tlačovej správy informoval, že zakladateľ spoločnosti Ryan Brant zomrel 23. marca vo veku 49 rokov. Zanechal za sebou manželku Dianu a štyri deti: „So smútkom sme sa dozvedeli o tom, že zomrel Ryan Brant. Jeho vízia pre interaktívnu zábavu začala históriu našej spoločnosti a sme vďační za jeho prínos. Týmto by sme chceli vyjadriť úprimnú sústrasť najbližšej rodine a priateľom.

Brant založil Take-Two v roku 1993 tým, že nazbieral 1,5 milióna dolárov od súkromných investorov. Postupnými krokmi a napríklad aj kúpou DMA Design (dnešný Rockstar Games) vypracoval túto spoločnosť na jednu z najväčších vydavateľov v hernom priemysle. Z pozície CEO odstúpil v roku 2001 a firmu kompletne opustil v roku 2006 po tom, čo bol obvinený z toho, že ovplyvňoval finančné správy spoločnosti a kvôli čomu musel zaplatiť pokutu vo výške 7,3 milióna dolárov.

Dnes je Take-Two obrovský vydavateľom, ktorý má na starosti okrem Rockstaru aj série ako Bioshock, Borderlands, NBA 2K, XCOM a veľké množstvo ďalších populárnych značiek.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk