Vydavateľ Metro Exodus deaktivoval užívateľom kradnuté Steam kľúče

Vydavateľ Metro Exodus deaktivoval užívateľom kradnuté Steam kľúče

 

Ak nakupujete na šedom trhu, musíte rátať s následkami.

Šedý trh s hrami (weby ako G2A, Kinguin) je síce veľmi lákavý kvôli atraktívnym cenám hier, no prináša so sebou veľké riziko. To spočíva v tom, že zákazník kupujúci hru nemá šajnu, odkiaľ tento kľúč pochádza a či ho predávajúci predáva legálne. Už niekoľko krát to spôsobilo, že hráči prišli o svoje hry, kvôli tomu, že vydavateľ ich deaktivoval, lebo boli kradnuté (napríklad Sniper Elite 3).

Najhoršie na tom je, že následne je vydavateľ za „toho zlého,“ lebo deaktivoval kľúč, ktorý si hráč kúpil. Ale to je zas debata na iný čas. Poďme k veci. Steam kľúče pre Metro Exodus boli veľmi žiadané. Hra totiž bola niekoľko týždňov pred vydaním zo Steamu stiahnutá a bola oznámená ročná exkluzivita pre Epic Games Store.

To však znamenalo, že mnoho špekulantov, alebo iných indivíduí sa dostalo k Steam kľúčom, ktoré začali predávať za horibilné sumy, pretože vedeli, že o ne bude záujem. A aj bol.

Lenže dotknutí hráči si hru dlho neužili, pretože vydavateľ Deep Silver deaktivoval ukradnuté kľúče. Podľa vyjadrení vydavateľa boli tieto kľúče ukradnuté z tlačiarne, kde sa tlačia vouchery a manuály k hre v čase, keď mala vyjsť na Steame: „Zistili sme, že veľké množstvo Steam kľúčov bolo ukradnutých a predaných cez neoficiálneho predajcu. Vzhľadom na to, že tieto kľúče majú kriminálne pozadie, rozhodli sme sa ich deaktivovať a tým pádom znefunkčniť inštaláciu hry v spojení s týmto kľúčom. Keď ste boli ovplyvnení touto deaktiváciou, odporúčame vám kontaktovať predajcu, ktorý vám predal nelicencované kľúče a požadovať vrátenie peňazí.“

Deep Silver vo vyhlásení uviedol, že jediným autorizovaným predajcom kľúčov je Epic Games Store, Humble Store a Razer Store.

Nevedeli sme, že tieto kľúče sa dostali až k zákazníkom. Prvky kódov boli deaktivované od začiatku a zistili sme to až v momente, keď sa niekoľko členov komunity sťažovalo, že sa ich hra neaktualizuje. Po rozbehnutí vyšetrovania sme zistili, že išlo práve o ukradnuté kľúče.“

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk