Bioware prinútilo EA, aby na The Game Awards predstavili Dragon Age

Bioware prinútilo EA, aby na The Game Awards predstavili Dragon Age

 

Zaujímavá taktika.

Na minuloročnom odovzdávaní cien The Game Awards bol pomocou krátkeho teasera predstavený nový Dragon Age. Teda skôr bolo oznámené, že na novom Dragon Age sa pracuje. Lenže tento teaser nám veľa neprezradil a mnohým prišiel ako „narýchlo zbúchaný.“

A teraz sa zistilo, prečo tomu tak je (túto informáciu prezradil webu VentureBeat zamestnanec Bioware). Pôvodný plán Bioware bol, že na The Game Awards ukážu najnovší trailer na Anthem, ktorého vydanie sa blížilo. Taký bol aj plán EA. Lenže potom Bioware, prostredníctvom svojho generálneho manažéra Caseyho Hudsona uverejnilo blog z 29. novembra 2019, kde bolo napísané:

Dragon Age je neuveriteľne dôležitá séria pre naše štúdio a sme nadšení, že môžeme pokračovať v jej tvorbe. Viac informácií sa dozviete v blížiacom sa mesiaci (aj keď vám nepoviem, kde máte hľadať...)

Bioware Blog, 29. november 2018

Samozrejme, väčšina fanúšikov si to automaticky spojila s tým, že nový Dragon Age bude ohlásený na The Game Awards. To však nepotešilo EA, ktorí nechceli fanúšikov sklamať a tak museli niečo pripraviť za necelý týždeň tak, aby to mohli ukázať verejnosti. Výsledkom bol trailer, ktorý priniesol mnoho otázok a žiadne odpovede.

Na druhej strane to však znamená, že keď EA nebolo pripravené nový Dragon Age ukázať, je dosť pravdepodobné, že hra je v počiatočných štádiách vývoja, takže ju tak skoro neuvidíme. Dnes sme totiž informovali o článku Kotaku, ktorý rozpovedal príbeh komplikovaného vývoja Anthem. V tomto príbehu sa však vyskytla informácia, že Dragon Age 4 (kódové označenie Joplin) bol zrušený a vývojári boli presunutí, aby sa stihol dokončiť Anthem. Dragon Age, ktorý bol oznámený na The Game Awards je úplne iným projektom (kódové označenie Morrison) a jeho vývoj začal pred niekoľkými mesiacmi.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk