Bethesda porušila sľub o kozmetických mikrotransakciách: Fallout 76 dostane Pay-to-Win prvky

Bethesda porušila sľub o kozmetických mikrotransakciách: Fallout 76 dostane Pay-to-Win prvky

 

Toto nie je spôsob, ako si získať dôveru hráčov späť.

Fallout 76 síce postupne dostáva vylepšenia a nový obsah, no pravdepodobne sa už nikdy nezbaví nálepky hry, ktorá sľúbila viac ako dodala a navyše aj to čo dodala, bolo do veľkej miery kontroverzné. Každopádne, tým, že je to live service hra, mikrotransakcie boli v hre prítomné prakticky od vydania. Bethesda nás však ubezpečovala, že mikrotransakcie v hre budú vždy iba kozmetické a nikdy neovplyvnia hrateľnosť.

...a vydržalo im to pol roka. Vývojári totiž na svojich stránkach uverejnili blogový príspevok v ktorom napísali, že do hry čoskoro pridajú Repair Kity. Sú to predmety, ktoré slúžia na rýchlu opravu vašej výbavy, brnenia a zbraní. Je to klasický predmet, ktorý nájdete v každej jednej hre, ktorá má implementovanú mechaniku degradácie výbavy pri jej používaní.

Kde je teda problém? V tom, že tieto Repair Kity sa budú kupovať v Atomic Shope za Atoms, čiže za menu, ktorá sa dá v malých množstvách získať hraním, no jej hlavným zdrojom sú mikrotransakcie. Tieto Repair Kity budú v dvoch formách, Basic a Improved a budete si s nimi môcť opraviť výbavu kdekoľvek na cestách, čo znamená, že do Fallout 76 začínajú prichádzať mikrotransakcie s reálnym vplyvom na hrateľnosť. A ak je toto začiatok, pravdepodobne nechceme vidieť, kam to bude všetko smerovať.

Samozrejme, hneď po odhalení tejto správy sa zdvihla vlna nevôle u hráčov, ktorí tejto hre ešte venujú svoj čas, no je otázne, či s tým Bethesda niečo urobí. No najpodstatnejšie je to, že Bethesda, tak ako už niekoľkokrát pri Fallout 76, porušila sľub, ktorý dala hráčom a to nie je dobrá stratégia pri spoločnosti, ktorá by mala robiť všetko preto, aby si priazeň hráčov získala späť.

Zdroj: Bethesda

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk