Najväčší herný vydavateľ na svete spustil digitálnu distribučnú platformu

Najväčší herný vydavateľ na svete spustil digitálnu distribučnú platformu

 

Ďalší veľký hráč na poli digitálnych distribúcií?

Ak povieme názov vydavateľa Tencent, väčšina hráčov v našom regióne nevie o koho sa jedná. Vedzte však, že ide o najväčšieho herného vydavateľa na svete z hľadiska tržieb a ziskov, ktorého príjmy schovajú do vrecka aj gigantov ako Electronic Arts a Activision Blizzard.

Firma však pôsobila takmer výlučne v Číne a u nás sme sa o nej dozvedali prakticky iba v momente, keď išlo o nejakú spoluprácu so západnými spoločnosťami. Tencent napríklad vydal PUBG a Fortnite v Číne a taktiež vlastní 40% v spoločnosti Epic Games, čím mnoho hráčov obhajuje svoju nechuť nainštalovať si Epic Games Launcher (podľa tamojšieho zákona majú Čínske firmy povinnosť zdieľať dáta o užívateľoch s vládou, Epic však tvrdí, že Tencent je len investor a nezdieľa s ním dáta o používateľoch).

Tencent taktiež prevádzkuje svoju digitálnu distribučnú službu nazvanú WeGame, ktorá bola exkluzívna pre Čínsky trh. Už to však neplatí. WeGame X, čo je klient tejto služby dostal podporu pre takmer všetky krajiny sveta. Klient má momentálne k dispozícii 17 hier, pričom o mnohých ste pravdepodobne ani nepočuli, no stránka sa chváli podporou študií a vydavateľov ako Deep Silver, Larian Studios a Hello Games, takže je možné, že o chvíľu bude predávať aj hry určené primárne pre náš trh.

Či to však bude na presadenie stačiť, to nevieme.

Klient si môžete stiahnuť cez túto stránku. 

Zdroj: WeGame

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk