V budúcnosti môžeme očakávať viac Lary Croft

V budúcnosti môžeme očakávať viac Lary Croft

 

Filmovo aj herne.

Aj keď vydavateľ Square Enix nebol nikdy nadšený z predajov Tomb Raider hier po reštarte série v roku 2013, vždy tieto hry predali aspoň také množstvo, že vydavateľ schválil prípravu pokračovania. Takže dnes to máme okrem Tomb Raidera aj hry Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider. Tretiu z nich však nepripravilo štúdio Crystal Dynamics, ale štúdio Eidos Montreal.

A tí sú s predajom 4 miliónov kópií veľmi spokojní (ku koncu roka 2018). Prezradil to producent hry Jonathan Dahan: „Sme veľmi šťastní z toho, ako Shadow of the Tomb Raider dopadol. To je dôvod prečo sme sa rozhodli pre konštantnú produkciu DLC obsahu. Preto, že sme radi, ako hra dopadla.“

Dahan taktiež povedal, že by bol prekvapený, keby séria nepokračovala: „Nemôžeme povedať to, čo bude ďalej, ale bol by som veľmi prekvapení, keby sme v budúcnosti o tejto sérii nepočuli.“ Či je to však nepriame naznačenie toho, že Eidos Montreal sa pustil do prípravy štvrtého dielu, to je otázne.

Zdá sa však, že Lara bude pokračovať nie len v hernej podobe, ale aj striebornom plátne. Aj keď Tomb Raider film z roku 2018 nebol katastrofou, nedá sa povedať ani to, že by ohúril. Fanúšikovia a kritici filmu vyčítali slabý príbeh a práve to sa pokúsia v pokračovaní napraviť. MGM a Warner Bros. si na napísanie scenáru prizvali scenáristku Amy Jump a podľa informácií serveru Deadline sa je prvý „nástrel“ scenáru páčil herečke Alicii Vikander natoľko, že sa rozhodla pokračovať v role mladej archeologičky. Nič ďalšie ohľadom filmu však známe nie je.

Zdroj: Deadline/Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk