Šéf Gearboxu otvorene o Steame, Epic Store a prečo bude Borderlands 3 na Epicu fajn

Šéf Gearboxu otvorene o Steame, Epic Store a prečo bude Borderlands 3 na Epicu fajn

Randy otvorene a bez okolkov.

Ruku na srdce, Epic v súčasnosti stále nepriniesol žiaden významný update klienta ich digitálnej distribúcie na to, aby ho začali hráči ale aspoň pri najlepšom akceptovať, nieto ešte uznávať. Preto sa môžu zdať posledné vyjadrenia Randyho Pitchforda v súvislosti s Borderlands 3 a Epic Store nakoniec kontraproduktívne prihliadiac na to, ako veľmi hráči milujú Steam.

V hŕbe tweetov zaujal niekoľko stanovísk, z ktorých je evidentné, že je rád, že Epic existuje. Nie, nie je žiaden fanboy, je len rád, že Valve dostalo konečne poriadneho súpera, z čoho môžu nakoniec najviac ťažiť len a len hráči. Priznáva, že Steam má navrch čo funkcií týka, no hneď na to dodáva, že Borderlands 3 neexistuje dnes. Bude existovať až v septembri na Epicu, ktorý bude tiež "septembrový". Vie Randy od rozvoji Epic Store niečo viac než my všetci ostatní? Je to možné a možné je aj to, že 2K súhlasilo s vydaním Borderlands 3 na Epic Store pod podmienkou kontinuálneho zlepšovania jeho služieb, ktoré bude teraz musieť Epic splniť?

Randy sa taktiež vyjadril v zmysle, že hráči môžu nariekať, môžu stonať, môžu sa sťažovať, no nezmenia fakt, že sa PC trh sa stáva bezmonopolným. Verí, že Epic investuje do technológií, ktoré následne predbehnú Valve a jeho Steam, a o 5 až 10 rokov vraj podľa neho budeme možno na Steam pozerať len ako na umierajúci obchod. Na prvý pohľad odvážné slová, ktoré môžu vznietiť plameň vášní, no Randy tým nemyslí, že Epic bude jeho nástupcom. Doslova hovorí, že zatiaľ čo Valve podľa všetkého pomaly upadá, Epic otvára dvere kompetitívnosti na PC scéne, no netvrdí, že o takých 10 rokov bude leadrom práve Epic.

Randy má s Valve problém v tom, že Valve tie obrovské peniaze znova neinvestuje a nedáva do obehu. To samozrejme cítime aj my sami hráči a to napríklad tým, že Steam sa už dlhšie nepohol v pred a Valve už prakticky hry nevyrába (ignorujúc Artifact, po práve). Iným slovami, Valve peniaze neinvestuje, zväčša si len nimi napcháva vrecká, a tým pádom stagnuje. Na druhej strane Epic podľa jeho tvrdení svoje zisky otáča a to napríklad do vývoja technológií zlepšujúcich Epic z čoho ťažia ako vývojári, tak zákazníci.

Najväčší rozdiel medzi súčasným Valve a súčasným Epicom je podľa Randyho to, že Epic pretvára 100% zisku do rozvoja a aktivít, zatiaľ čo Valve nenúti nič, aby sa pohlo vpred. Verí, že nakoniec aj Valve zaujme postoj a odpovie, bude bojovať, následkom čoho získajú najviac hráči. Randy nakoniec pre Valve pracoval 20 rokov a s Epicom spolupracuje už tiez mnoho rokov, čiže do oboch spoločností vidí určite lepšie, než my všetci dohromady. Príchod ich novinky na Epic navyše prirovnal k nutnosti spúšťaniu Half-Life 2 cez Steam. Všetci vieme ako hráči ten divný Steam "mali radi", no nakoniec si na neho zvykli.

Randymu sa nedá uprieť viera v Epic a jeho transformáciu v klienta/digi distribúciu, ktorý zabezpečí pre Borderlands 3 to najlepšie miesto pre rast a pôsobenie, no len aby sa mu jeho slová neobrátili proti nemu a nebodli ho nožom pomenovaným irónia priamo do srdca. Vydanie Metro Exodus na Epic na druhej strane tiež postihla vlna nenávisti hráčov, no nakoniec si tvorcovia predaje hry pochvaľovali.

Zopár Randyho tweetov

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk