Koľko zaplatil Epic Games za časovú exkluzivitu jednej hry?

Koľko zaplatil Epic Games za časovú exkluzivitu jednej hry?

Fanúšikom sa podarilo vypočítať približnú sumu.

Je zrejmé, že taktika spoločnosti Epic Games pri rozbehnutí svojho obchodu do veľkej miery závisí z „uplácania“ vývojárov, aby vydali ich hru exkluzívne pre Epic Games Store a pozdržali vydanie danej hry na ostatných platformách minimálne na určitú dobu. A aj keď je jasné, že u každej jednej hry bude táto suma iná, tak fanúšikom očakávanej X-Com like strategickej hry Phoenix Point sa podarilo vyrátať približnú sumu, ktorú Epic za ročnú exkluzivitu hry zaplatil.

Zverejnil to jeden z fanúšikov hry, ktorý podporil vznik hry cez Fig.com. Prišiel mu totiž e-mail, že akcionári hry na Figu dosiahli 191% návratnosť investícií (služba totiž funguje trochu inak ako Kickstarter). Následne sa pustil do zložitých výpočtov, ktoré zahŕňali štatistiku toho, koľko akcií hry sa dalo získať. Nebudeme vás zaťažovať zbytočnými podrobnosťami, ktoré spadajú do sveta Wall Street a namiesto toho sa prepracujeme priamo k sume.

Podľa týchto výpočtov zaplatil Epic Games za časovú exkluzivitu hry 2 247 058 dolárov. Vývojári tvrdili, že aj keby všetci hráči ktorí podporili hru cez crowdfunding (cez spomínanú službu Fig) stiahli svoju finančnú podporu hry, tak vďaka finančnej investícii zo strany Epic Games by boli stále v pluse. V kombinácii s vyšším podielom z predaja sa pravdepodobne ani nie je čo čudovať, že menší vývojári sú ochotní prijať túto ponuku, ktorá im tak poskytuje veľkú finančnú stabilitu.

Taktiež je táto informácia zaujímavá v kontexte ostatných hier. Ak Epic zaplatil 2,24 milióna tvorcom Phoenix Point, bolo by zaujímavé zistiť, koľko museli zaplatiť hrám ako The Outer Worlds alebo Borderlands 3. Lebo menej peňazí to určite nebolo.

Zdroj: ResetEra

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk