Klamstvá o lootboxoch, mikrotransakcie a grind: Mortal Kombat 11 nezačína veľmi dobre

Klamstvá o lootboxoch, mikrotransakcie a grind: Mortal Kombat 11 nezačína veľmi dobre

 

Nepomáha ani stav PC portu.

Mortal Kombat 11 väčšina recenzií sa zhoduje, že ide o skvelý prírastok do série a hra má na Metacritic priemer 83. Hráči však nesúhlasia a ich hodnotenie je 2,6/10. A keď vidíte takéto hodnotenie, tak viete, že niečo sa deje. Tak si poďme zhrnúť, čo sa okolo Mortal Kombat 11 deje.

V prvom rade je tu veľká kritika PC verzie hry. Tá je podľa užívateľov Steamu v dosť zlom stave. Okrem mikrotransakcií (ku ktorým sa dostaneme neskôr) trpí pádmi hry, veľkým množstvom bugov, dropmi FPS (aj po inštalácii nových ovládačov na grafickú kartu) a niektorí ľudia hlásia, že hra sa im vôbec nechce spustiť. Výsledkom toho je, že hra má momentálne iba 47% pozitívnych recenzií a vyzerá to, že aj napriek tvrdeniam štúdia NetherRealm o kvalitnom porte ostávajú tieto sľuby nenaplnené. Samozrejme, okamžite sa začalo špekulovať o tom, že problémy s výkonom hry má na svedomí DRM ochrana Denuvo.

Ďalším problémom je, že vývojári jednoducho klamali. Ešte počas streamu pred vydaním prezradili, že hra nebude mať žiadne lootboxy.

A lootboxy hra nemá...pretože sa nevolajú lootboxy. Namiesto toho majú názov Krypt. Mechanicky ide o prakticky to isté. Krabice s náhodne generovaným lootom, ktorý si síce môžete kúpiť za in-game menu, no prítomnosť time crystalov určite pomôže.

Hráči sa navyše sťažujú na to, že ekonomika hry je vybalansovaná tak, aby motivovala hráčov ku kúpe mikrotransakcií. In-game menu totiž zarábate pomaly a získanie kozmetických predmetov tak vyžaduje desiatky hodín hrania, alebo samozrejme môžete zaplatiť reálne peniaze. Čo je však ešte horšie, predmety, ktoré sa nachádzajú v Krypt reálne zvyšujú vaše šance na úspech pri zdolávaní náročnejších úrovní, čím je hra de-facto pay-to-win. Dokonca to došlo do takého štádia, že aj samotné štúdio muselo v deň vydania počas streamu priznať, že sa budú musieť na ekonomiku hry bližšie pozrieť.

Takže Mortal Kombat 11 sa zatiaľ javí ako ďalšia obeť šialenstva mikrotransakcií. Hra ktorá očividne patrí k tomu najlepšiemu v sérii z hľadiska hrateľnosti, no zároveň hra, ktorá bude skúšať vašu trpezlivosť odolať vábeniu použitia kreditnej karty.

Zdroj: GameInformer/Steam/Kotaku/Metacritic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk