Šéf Epicu: Keď Valve zmení podiel z predaja, tak prestaneme kupovať exkluzivity

Šéf Epicu: Keď Valve zmení podiel z predaja, tak prestaneme kupovať exkluzivity

Zaujímavé kladenie podmienok.

Epicu sa podarilo za krátku dobu odviesť na spustení svojho obchodu obdivuhodné množstvo práce. Pritiahla do svojho obchodu veľké množstvo hráčov a vývojárov láka atraktívnejším podielom z predaja (88:12) a hlavne aj jednorazovými platbami, čiže kupovaním exkluzivít. A práve kvôli tomu ich má v zuboch početná skupina PC komunity.

Najnovšie však šéf Epicu, Tim Sweeney tvrdí, že všetko toto robia aj z dôvodu zlepšenia stavu PC hrania. Ide im údajne o to, aby sa viac peňazí dostalo priamo k vývojárom a celý PC trh by tak bol oveľa zdravší. Dokonca zašiel tak ďaleko, že verejne prehlásil, že keď Valve zmení podiel z predaja na taký, ako má Epic Games Store, tak spoločnosť prestane kupovať exkluzivity a zváži vydanie svojich hier na Steame.

30% podiel z predaja u dominantného obchodu je stále veľkým problémom PC hrania a PC vývojárov a vydavateľov, pri ktorých závisí na predaji hier ich živobytie. Sme odhodlaní napraviť to a veríme, že tento prístup prinesie svoje ovocie.“

Nedá sa však očakávať, že Valve na túto výzvu zareaguje. Spoločnosť totiž ešte na konci minulého roka znížila svoj podiel z predaja hier na 25% v prípade, že hra zarobí menej ako milión a 20% keď zarobí viac ako milión dolárov. Každopádne, týmto alibistickým vyjadrením môže Epic Games ďalej odôvodňovať kupovanie exkluzívnych hier, nakoľko vždy povedia iba to, že chcú to najlepšie pre PC hranie.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk