World War Z sa vďaka Epic Games Store predáva nad očakávania dobre

World War Z sa vďaka Epic Games Store predáva nad očakávania dobre

 

To aspoň tvrdia vývojári.

Jeden z argumentov odporcov Epic Games Store je jednoduchý: „väčšina hráčov je na Steame a aj keď dostanete veľký obnos peňazí od Epic Games, predaje hry budú slabé.“ Mnoho vývojárov však napriek tomu riskuje exkluzivitu a vyzerá to tak, že s touto službou to nebude až tak biedne, ako by sa mohlo zdať. Pretože po Metro Exodus hlási „predaje prekonávajúce očakávania“ aj hra World War Z od Saber Interactive.

Hra predala milión kópií na všetkých platformách a jednu štvrtinu z toho má na svedomí práve PC verzia: „Celkovo boli US a EU porovnateľné z hľadiska predajov. Máme 70 tisíc súčasne hrajúcich hráčov naprieč všetkými platformami, pričom čísla jednotlivých platforiem sú porovnateľné. Čo nás však prekvapilo, boli silné predaje mimo USA a na Epic Games Store,“ povedal šéf štúdia Saber Matthew Karch.

„Na PC sa nám darí nad očakávania dobre a to vďaka podpore, ktorú sme získali od Epic Games Store.“ Brucho si navyše môže mädliť aj Epic Games Store, ktorý aj vďaka popularite World War Z zažil počas minulého týždňa rekordný víkend.

Zdá sa teda, že pre vývojárov je vydanie exkluzívne na Epic Games Store celkom výhodné a katastrofické predpovede fanúšikov Steamu sa ani zďaleka nenaplnili.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk