Apex Legends bude rozdávať bany za „piggybacking“

Apex Legends bude rozdávať bany za „piggybacking“

 

Ste nečestní, tak budete potrestaní.

Tvorcovia Battle Royale hry Apex Legends, štúdio Respawn pracujú na neustálom zlepšovaní hry, no niekedy nie je problém v hre, ale v hráčoch. A teraz nehovoríme o cheateroch, skôr o tých hráčoch, ktorí využívajú nie až tak čestné praktiky na získavanie nových predmetov.

Jednou z týchto nečestných praktík je tzv. „piggybacking.“ Ide o situáciu, kedy sa hráč pripojí do hry nie za účelom hrania, ale za účelom pasívneho získavania skúseností. Hra totiž odmeňuje hráčov mimo iného aj za každú sekundu, ktorú hráč v zápase prežije. Čiže hráč sa pripojí do hry, zavedie svojich spoluhráčov v tíme na výhodné miesto a následne prestane hrať a čaká iba, pokiaľ sa zápas skončí a jemu sa pripíšu XP body za zápas.

Vzhľadom na to, že Apex Legends je hra do veľkej miery závislá na spolupráci trojice hráčov v jednom tíme, predstavuje to pre vývojárov veľký problém, ktorý hodlajú riešiť: „Hráči, ktorí sa previnia piggybackingom sa nezúčastňujú priamo zápasu a získavajú iba pasívne XP. Nikdy nezoberú a nestrieľajú zo zbrane, nikdy neudelia nepriateľským hráčom žiadne poškodenie. Je mnoho spôsobov ako ich vieme identifikovať a jedným z nich je napríklad to, že sú AFK počas väčšiny zápasu.“

Komunitný manažér Jay Frechette prezradil, že v patchi, ktorý pre hru chystajú prvé opatrenia proti takémuto správaniu. Ak teda budete túto metódu hrania využívať, môžete očakávať ban. Samozrejme, po niekoľkých upozorneniach. Ak však budete tvrdohlaví a ďalej praktikovať takéto metódy hrania, môže to všetko dospieť k permanentnému banu.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk