• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Tomu sa povie Epic Fail: Spoločnosť Epic Games poslala osobné údaje užívateľa niekomu úplne inému
Tomu sa povie Epic Fail: Spoločnosť Epic Games poslala osobné údaje užívateľa niekomu úplne inému

Tomu sa povie Epic Fail: Spoločnosť Epic Games poslala osobné údaje užívateľa niekomu úplne inému

Neuveriteľná ľahkovážnosť.

Osobné údaje by si mal každý človek chrániť ako oko v hlave, pretože sa dajú relatívne ľahko zneužiť. Preto sa v posledných rokoch tlačí na to, aby sa spoločnosti na internete správali zodpovednejšie v prípade, že narábajú s osobnými údajmi svojich klientov. V Európskej Únii vstúpilo minulý rok do platnosti nariadenie známe ako GDPR, ktoré okrem iného oprávňuje občanov vyžiadať si všetky súkromné údaje od spoločností, ktoré o danej osobe jednotlivé spoločnosti majú.

Presne to spravil Reddit užívateľ TurboToast3000, ktorý požiadal spoločnosť Epic Games o poskytnutie všetkých údajov, ktoré o ňom držia, pričom sa odvolal práve na GDPR. Lenže, spoločnosť Epic Games to tak trochu nezvládla.

Obratom totiž užívateľ dostal e-mail s týmto textom:

Dobrý deň

Bohužiaľ vás musíme informovať, že z dôvodu ľudskej chyby poslal náš pracovník vaše osobné údaje, ktoré ste si vyžiadali inej osobe.

Rýchlo sme na túto chybu prišli a oslovili sme daného užívateľa, aby tieto údaje zmazal a on nám následne potvrdil, že už sa tieto údaje v jeho počítači nenachádzajú.

Mrzí nás čo sa stalo a vieme, že žiadne ospravedlnenia nevynahradia chybu ktorá sa stala. Vzhľadom na túto chybu začneme pracovať na opatreniach, ktoré takýmto chybám zabránia.

Ďakujeme za pochopenie

Epic Games

Následne aj zástupca Epic Games na Reddite potvrdil, že tento prípad sa skutočne stal a užívateľ si nevymýšľa.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk