Valve pripravuje vlastnú verziu Dota Auto Chessu

Valve pripravuje vlastnú verziu Dota Auto Chessu

 

Očakávajme ho v najbližšej dobe.

V posledných mesiacoch si získal mod pre Dotu 2 s názvom Dota Auto Chess obrovskú popularitu hráčov a mod samotný sa postaral o prudký nárast aktívnych hráčov hry. Jednoduchší, prístupnejší a pre hráčov lákavý mod pritiahol aj pozornosť samotného Valve, ktoré si do svojej centrály pozvalo tvorcov modu z Čínskeho štúdia Drodo Studio, aby sa s nimi dohodli ako ďalej.

Výsledkom však bolo zistenie, že kvôli rôznorodým dôvodom nebudú môcť Valve a Drodo spolupracovať pri ďalšej evolúcii tohto modu a rozhodli sa tak pokračovať samostatne. Zároveň sa však dohodli, že sa budú navzájom podporovať, pričom každý z nich si vybuduje vlastnú verziu tohto modu.

To znamená, že Drodo bude vyvíjať samostatnú verziu Auto Chessu, ktorá sa priamo oddelí od Doty a Valve sa zas pustí do vývoja samostatnej Auto Chess hry, ktorá bude mať možno názov Dota Underground (túto ochrannú známku si Valve prednedávnom zaregistrovalo) a na jej vývoj získali „požehnanie“ štúdia Drodo. Výmenou za to Valve umožní štúdiu Drodo migráciu účtov k ich novej Auto Chess hre.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk