Telltale hry sú sťahované z digitálnych obchodov

Telltale hry sú sťahované z digitálnych obchodov

Spolu so štúdiom sa končí aj ich história.

S licencovanými hrami bol vždy problém. Totižto po vypršaní licencie sa často stáva, že digitálne verzie týchto hier sa stratia na večné veky a presne to sa deje prakticky so všetkými hrami dnes už neexistujúceho štúdia Telltale Games, ktoré skrachovalo koncom minulého roka.

Zástupcovia obchodu GOG prezradili prostredníctvom tlačovej správy, že 27. mája budú stiahnuté z ich digitálneho obchodu hry Wolf Among Us, Marvel’s Guardians of the Galaxy, Hector: Badge of Carnage, the Batman series, Sam & Max series, Puzzle Agent series, Tales from the Borderlands a Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Máte tak prakticky poslednú príležitosť si tieto hry kúpiť pred tým, ako zmiznú navždy. Tieto hry sa tak pripoja k už stiahnutým The Walking Dead hrám. GOG však fanúšikov ubezpečuje, že v prípade, že si hru zakúpili/zakúpia, tak im po stiahnutí z obchodu zostane v knižnici.

Navyše, fanúšikovia si všimli, že zo Steamu bola nečakane stiahnutá hra Tales from Borderlands. Spoločnosť 2K Games, ako vlastník značky Borderlands však ubezpečil, že sa snaží o navrátenie hry do digitálnych obchodov v čo najkratšom možnom období: „Pracujeme na tom, aby sa Tales from Borderlands vrátilo na digitálne obchody. Taktiež chceme oznámiť, že všetky predchádzajúce kúpy hry budú „ctené,“ povedal hovorca 2K Games.

Otázkou však zostáva, či sa stiahnutia hier nedočkajú aj ostatné digitálne platformy ako Playstation Network či Xbox Live. Spoločnosti zatiaľ k tomuto problému nevydali žiadne stanovisko, no vzhľadom na situáciu, ktorá sa deje na GOGu by to nebolo neočakávané.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk