Xbox aplikácia na PC premenovaná a vývojári teasujú „nový zážitok pre PC hráčov“
E3

Xbox aplikácia na PC premenovaná a vývojári teasujú „nový zážitok pre PC hráčov“

 

Viac pravdepodobne na E3.

Microsoft spravil vo svojich aplikáciách určité zmeny, ktoré sa nepochybne dotknú PC komunity a taktiež naznačujú, že Microsoft má pre svojich PC fanúšikov pripravené niečo nové.

Doteraz ste pravdepodobne na komunikáciu medzi priateľmi na Xbox live, čítanie správ a manažovanie hier z Microsoft Store používali aplikáciu, ktorá sa volala Xbox. Tá okrem iného slúžila aj na spustenie streamovania z Xbox konzoly a na manažovanie svojich konzol. Lenže od včerajšieho dňa už túto aplikáciu v Microsoft Store nenájdete. Namiesto toho tam nájdete aplikáciu Xbox Console Companion.

Zdá sa teda, že Microsoft túto aplikáciu „odstaví“ a namiesto komplexného hubu pre všetky Xbox potreby PC komunity bude slúžiť iba na obsluhu streamovania z Xbox konzoly. Popis pri tejto aktualizácii znie: „Prepáčte nám odmlčanie. Táto aplikácia bola premenovaná na Xbox Console Companion aby lepšie vystihovala fakt, že je určená pre využívanie možnosti konzol na PC. Nový zážitok pre PC hráčov príde už čoskoro.

Po stránke funkčnosti je však aplikácia rovnaká a zmena sa tak dotkla iba čisto názvu.

Čo však Microsoft myslel pod „novým zážitkom pre PC hráčov?“ Vyzerá to tak, že Microsoft chystá novú aplikáciu určenú výlučne pre PC hráčov, ktorá bude pravdepodobne zahŕňať nedávno ohlásený Game Pass a taktiež poskytne jednoduchý nástroj na komunikáciu s ostatnými hráčmi na PC. A stavíme ľavý malíček, že bude ohlásená počas E3. 

Zdroj: Microsoft Store

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk