Amazon nečakane zredukoval počet zamestnancov vo svojom hernom štúdiu

Amazon nečakane zredukoval počet zamestnancov vo svojom hernom štúdiu

 

Aké budú dôsledky.

Zatiaľ čo drvivá väčšina herného priemyslu si „užívala“ herný sviatok s názvom E3 2019, niektorí vývojári herného štúdia spoločnosti Amazon prišli do práce a zistili, že si môžu hľadať nové zamestnanie. Herné štúdio tohto giganta totiž vrámci reštrukturalizácie prepustilo 60 vývojárov.

Našťastie pre nich, majú dotknutí zamestnanci 60 dní na to, aby si našli vrámci Amazonu iné pracovné miesto a ak sa im to nepodarí, dostanú odstupné, na ktoré majú nárok. Amazon potvrdil prostredníctvom tlačovej správy fakt, že reorganizuje, no neprezradil, koľkých ľudí sa to dotklo:

„Amazon Game Studios prešlo reorganizáciou našich tímov, čo nám umožní lepšie zameranie sa na vývoj hier New World a Crucible a taktiež aj zatiaľ neohlásených hier. Tieto pohyby sú výsledkom bežných cyklov firemného plánovania a rozdeľovania zdrojov, ktoré sú určené v súlade s fungovaním firmy. Pracujeme so zamestnancami, ktorých sa to dotklo, aby sme im pomohli nájsť nové pozície v Amazone.“

Spoločnosť Amazon začala svoje herné fungovanie v roku 2014, no zatiaľ sme sa od ich herných štúdií nedočkali žiadnych hier. Amazon však vlastní Twitch a taktiež vlastní aj engine Amazon Lumberyard, ktorý na svoj vývoj používajú hry ako The Grand Tour Game a Star Citizen.

Ich prvá herný pokus, hero brawler Breakway bol zrušený ešte v roku 2017 a odvtedy sa štúdiá Amazonu sústreďujú na MMO hru New World a strieľačku z pohľadu tretej osoby, Crucible. Zdroje z prostredia Amazonu taktiež prezradili, že spolu s reorganizáciou sa spoločnosť rozhodla zrušiť niektoré zo svojich ďalších neoznámených hier.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk