Tvorcovia Shenmue 3 „prehodnotia situáciu“ okolo Epic Store exkluzivity hry

Tvorcovia Shenmue 3 „prehodnotia situáciu“ okolo Epic Store exkluzivity hry

Zatiaľ však žiadne konkrétne kroky nemajú.

Jedným z najväčších nepríjemných prekvapení E3 2019 bolo oznámenie, že očakávaná hra Shenmue III, ktorá bola financovaná do veľkej miery cez Kickstarter, nakoniec nepríde na Steam, ako bolo podporovateľom hry sľúbené, ale namiesto toho sa dočkajú kľúčov pre službu Epic Games Store a hra bude na PC exkluzívna pre túto službu.

Asi netreba pripomínať, akú vlnu nevôle to spôsobilo medzi fanúšikmi hry. Čo je však ešte horšie, hráčom, ktorí žiadali vrátenie peňazí bola ich žiadosť zamietnutá.

Okolo situácie vznikla veľká kontroverzia a tá v takýchto prípadoch nič dobré neprináša (ak nie ste Epic Games). A vývojári zo štúdia YS Net a vydavateľ Deep Silver sú si toho vedomí. A preto budú túto situáciu prehodnocovať: „Chceme, aby naši podporovatelia vedeli, že počúvame ich názory a obavy. Chceme našich fanúšikov poprosiť, aby mali trochu trpezlivosti, pretože momentálne sme na E3, kde predvádzame našu hru. Keď sa dostaneme do našich kancelárií tak vyhodnotíme situáciu a spolu nájdeme spôsob ako odôvodniť dôveru, ktorú ste do nás vložili.“

Asi ťažko predpokladať, že Deep Silver a Ys Net sa vzdajú Epic exkluzivity, no sľúbené Steam kľúče pre podporovateľov zo služby Kickstarter by určite túto situáciu trochu upokojili.

Shenmue 3 vychádza 19. novembra na PC a Playstation 4. 

Zdroj: Kickstarter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk