EA prirovnalo lootboxy ku Kinder Surprise: Sú etické a hráči si ich užívajú

EA prirovnalo lootboxy ku Kinder Surprise: Sú etické a hráči si ich užívajú

Neskutočne nezmyselná obhajoba.

Lootboxy sú niečím, čoho sa mnohí vydavatelia a tvorcovia hier postupne zbavujú, pretože v posledných mesiacoch ich začali skúmať vlády jednotlivých krajín a napríklad krajiny ako Belgicko a Holandsko ich dokonca vyhlásili za gambling a prikázali z hier stiahnuť.

Lenže, napríklad EA sa ich nemieni až tak jednoducho vzdať, pretože pre nich tvoria veľkú časť ročných príjmov a to vďaka Ultimate Team módom vo všetkých športových hrách, kde sú lootboxy jednou z hlavných herných mechaník. Preto sme sa včera dočkali niečoho, nad čím každý rozumný hráč pokrúti hlavou.

Včera sa totiž pred Parliament’s Digital Culture, Media and Sport Committee vo Veľkej Británii konalo verejné vypočúvanie na ktorom sa zúčastnila viceprezidentka spoločnosti EA Kerry Hopkins, ktorá v prvom rade odmietla používať slovo lootboxy. Podľa nej ide o „surprise mechanics“ čiže mechaniky prekvapenia, ktoré údajne poznáme už roky prostredníctvom vajíčok Kinder, Hatchimals a LOL Surprise.

Následne skonštatovala, že spôsob, ako sú tieto mechaniky implementované do hier, napríklad Ultimate Team vo FIFA sérii sú úplne etické, zábavné a „hráči si ich užívajú.“

„Súhlasíme s gambling komisiou vo Veľkej Británii, Rakúsku a v ďalších krajinách, že tieto mechaniky nie sú gamblingom a taktiež nesúhlasíme so závermi, ktoré tvrdia, že tieto mechaniky vedú ku gamblingu. Namiesto toho ich vidíme ako produkt, ktorý si mnoho hráčov užíva zdravým spôsobom a má rado moment prekvapenia.“

Úprimne, vzhľadom na to, koľko peňazí má EA v týchto lootboxoch, ani sa nedivíme s akými šialenými prirovnaniami a tvrdeniami prichádzajú na to, aby si svoju zlatú baňu udržali. Otázkou však je, či to bude stačiť.

Mimochodom. Po zverejnení záznamu sa o malý vtipný príspevok postaral twitter účet Sonic the Hedgehog. Posúďte sami

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk