Escape from Tarkov stále žije: Nová verzia Unity enginu a Hideout. Bude to stačiť?

Escape from Tarkov stále žije: Nová verzia Unity enginu a Hideout. Bude to stačiť?

 

Štúdio Battlestate Games hovorí, že chcú konečne vylepšiť optimalizáciu a sľubujú príchod Hideoutu.

Escape from Tarkov je realistická online hardcore first-person akčná simulácia s RPG a MMO prvkami, ktorá cieli na všetkých hardcore hráčov a milovníkov realizmu. Hra je vo vývoji už niekoľko rokov a jej dokončenie je stále nedohľadne. Momentálne je v stave uzavretej beta verzie, ktorej sa môže zúčastniť každý, kto si hru predobjedná.

Aktuálne štúdio Battlestate Games na svojom twitteri ukázalo v krátkom videu chystaný Hideout (úkryt), ktorý má značne obohatiť samotnú hrateľnosť a spôsob akým budú hráči postupovať vo svojom úteku z Tarkova. Úkryt bude pre hráčov akýmsi odrazovým mostíkom, ktorý si budete postupne upravovať, starať sa oň a vylepšovať ho. Budete musieť získať generátor aby ste mali elektrinu, systém zberu vody vám zas zabezpečí dôležitú tekutinu, prípadne si vytvoríte zdravotné zariadenie, kde budete svoju postavu liečiť.

Okrem toho vývojári sľubujú, že opäť zapracujú na optimalizácii a sieťovom kóde, ktorý stále trpí obrovskými nedostatkami. Teraz chcú vsadiť na novšiu verziu Unity enginu a pokúsiť sa o lepšiu optimalizáciu. Escape from Tarkov je megalomanský projekt, ktorý je momentálne stále financovaný výlučne z predobjednávok a je otázne, či v takej forme bude financovanie nakoniec stačiť. Taktiež sa postupom času ukazuje, že Unity nie je asi práve najvhodnejšou technológiou k tak rozsiahlemu projektu, takže uvidíme ako sa s tým vývojári nakoniec popasujú.

S krátkym videom sa pochválili aj novými obrázkami, ktoré nájdete v galérii. Vydanie patchu s označením 0.12 je na spadnutie, no konkrétny dátum zatiaľ neprezradili. My si prechod na nový engine a návštevu Tarkova s Hideoutom nenecháme ujsť a v dohľadnej dobe zhodnotíme ako sa projektu, od nášho posledného preview, darí. Hra stále nemá oznámený dátum vydania, no počíta sa s vydaním na PC a neskôr možno aj na PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: tarkovcsr, vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk