Indie vývojár: „Radšej hru upiráťte, ako by ste ju mali kupovať cez G2A“

Indie vývojár: „Radšej hru upiráťte, ako by ste ju mali kupovať cez G2A“

Šedý trh s hrami v tom najhoršom možnom podaní.

To, že vývojári nemajú radi „predajcov hier“ typu Kinguin, G2A a podobne je dlhodobo známa vec. Tieto obchody sa označujú ako šedý trh, pretože nie sú oficiálnym distribútorom digitálnych herných kľúčov a často sa stáva, že sa tam predávajú ukradnuté herné kľúče, čo vývojárom spôsobuje nemalé straty. Často sa totiž nakúpi hromada kľúčov na ukradnutú kreditnú kartu, pôvodný majiteľ karty spraví chargeback (na čo má vzhľadom na americkú legislatívu právo) a tak vývojári nemajú ani kľúče a ani peniaze.

Indie vývojár Mike Rose si však všimol, že spoločnosť G2A si zaplatila reklamu cez službu Google Ads. Problém je v tom, že tým pádom linky na kúpu hry Descenders smerujú hráčov na G2A namiesto legálnych obchodov a čo je ešte horšie, takéto reklamy sa ani nedajú deaktivovať, čo môžete vidieť na názornom príklade.

Tým, že ako prvá vyskakuje na užívateľov reklama cez šedý trh, Google tak nepriamo pripravuje vývojárov o zisky. A odkaz Rosa a ďalších indie vývojárov?: „Prosím, ak si idete kúpiť hru cez G2A, tak ju radšej upiráťte. Vývojári z predaja nevidia ani cent a navyše musia poskytovať týmto hráčom podporu hry napriek tomu, že z tejto kópie nemali žiaden zisk.“

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk