Vďaka Farming Simulator 2019 zažil vydavateľ rekordný rok

Vďaka Farming Simulator 2019 zažil vydavateľ rekordný rok

 

Neobvyklý fenomén.

Zdá sa, že virtuálne farmárčenie naberá na popularite a profituje z toho hlavne vývojárske štúdio Giants Software a vydavateľ Focus Home Interactive, pretože vďaka predajom Farming Simulator 2019 zažili rekordný rok.

Vydavateľ Focus Home Interactive totiž odprezentoval svoje výsledky za finančný rok 2018 (od marca 2018 do marca 2019) a ohlásil, že hra Farming Simulator 2019 predala viac ako dva milióny kópií na všetkých platformách a prekonala odhad predajov vydavateľa o viac ako 20%.

Druhou hrou, ktorá sa postarala o tento veľký úspech francúzskeho vydavateľa bola hra Vampyr od štúdia Dontnod. Celkovo tak tržby vydavateľa za posledný rok dosiahli úroveň 143 miliónov dolárov: „Mali sme šancu vydať novú značku, ktorá sa dočkala veľmi pozitívneho prijatia vo veľmi konkurenčnom prostredí. Taktiež sme umožnili našim populárnym značkám rásť tým, že sme priniesli pokračovania, ktoré prinášajú každý rok niečo nové. Vždy totiž potrebujete inovovať,“ povedal šéf vydavateľa Thomas Barrau.

Popularite hry pravdepodobne pomohla aj snaha vývojárov o prerazenie na e-šport scénu, kde bol v januári spustený turnaj s odmenami vo výške 250 tisíc €.

Zdroj: GameDaily.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk