Rainbow Six Siege postihne masívna vlna banov už dnes

Rainbow Six Siege postihne masívna vlna banov už dnes

Budete obeťou aj vy?

Prednedávnom sa v populárnej kompetitívnej strieľačke od Ubisoftu, Rainbow Six Siege objavil zaujímavý exploit. Hráči boli schopní spamovaním určitých znakov v chate spôsobiť protihráčom pád celej hry, čo automaticky znamenalo víťazstvo. Trochu svinský prístup k vyhrávaniu, ale niektorým hráčom stačí aj to.

Vývojári však oznámili, že predmetný exploit už opravili a aby sa komunite nemálilo, počnúc dneškom spustia vlnu banovania hráčov, ktorí tento exploit zneužívali. Ak ste teda patrili medzi šťastlivcov, ktorí vyhrávali takýmto neférovým spôsobom, tak sa môžete tešiť na odplatu.

Tvorcovia argumentujú pravidlom: „Každé konanie, ktoré ovplyvňuje štandardný postup herného klienta, fóra, alebo iného Ubisoft produktu môže viesť k disciplinárnej akcii.“ Ubisoft však ubezpečuje, že ban zasiahne iba hráčov, ktorí sa týmto prehreškom previnili viackrát, aby sa zabránilo možnosti, že ste tento reťazec znakov náhodne videli a použili raz. Taktiež aj dĺžka banov sa bude líšiť v závislosti od toho, ako často užívateľ tento exploit použil.

Zároveň prezradili, že rovnaký postup môžu očakávať všetci hráči, ktorí sa previnia voči pravidlám férového hrania a zneužívajú rôzne exploity na získanie výhody.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk