Splinter Cell sa vráti! – Ako VR hra, exkluzívne pre Oculus

Splinter Cell sa vráti! – Ako VR hra, exkluzívne pre Oculus

 

A nie len tá.

Zdá sa, že spoločnosť Facebook má v pláne tlačiť na predaje svojho VR setu Oculus Rift. A najlepším spôsobom, ako motivovať ľudí, aby si takýto hardvér kúpili je pripraviť softvér, ktorý hráčov zaujme. Spoločnosť ohlásila, že uzavrela s vydavateľom Ubisoft zmluvu o vývoji exkluzívnych hier pre platformu Oculus Rift.

Táto zmluva sa podľa leakov týka minimálne dvojice (potencionálne teda aj ďalších) populárnych značiek od tohto vydavateľa, konkrétne značky Splinter Cell a Assassin’s Creed. Namiesto klasickej Splinter Cell hry sa teda dočkáme VR spin-offu, ktorý si budete môcť zahrať iba tak, že si kúpite Oculus Rift.

Podľa zákulisných informácií začal na vývoj exkluzívneho softvéru vyvíjať tlak zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg spoločne s Vice-prezidentom Oculus Rift a bývalým šéfom štúdia Naughty Dog, Jasonom Rubinom. Hovorca spoločnosti však zatiaľ odmietol potvrdiť túto spoluprácu: „Nebudeme komentovať špecifické partnerstvá, no budeme pokračovať v rozširovaní našej ponuky na tejto platforme, aby sme dosiahli čo najširšie spektrum zákazníkov v najbližších rokoch.“

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk