Steam vám povie, ktorú hru by ste si mali kúpiť a zahrať

Steam vám povie, ktorú hru by ste si mali kúpiť a zahrať

 

Novinka, ktorú môžete vyskúšať aj vy.

Valve včera ohlásilo novú funkciu, ktorú sprístupnilo v Steame pre svojich používateľov. Funkcia má názov Steam Labs a jej úlohou je poskytnúť hráčom prístup k novým, experimentálnym funkciám Steamu, ktoré ešte nie sú pripravené na spustenie, no Valve potrebuje spätnú väzbu od komunity.

Steam síce má beta verziu svojho klienta už dlhé roky, no toto je niečo, čo dá hráčom otestovať nové funkcie Steamu ešte skôr.

Momentálne má služba Steam Labs k dispozícii tri aktívne experimenty. Prvým experimentom sú tzv. Micro Trailers, ktorý je očividne inšpirovaný Twitter účtom Steam Trailers in 6s. Jeho úlohou je pomocou 6-sekundového videa predstaviť užívateľovi hru čo najlepšie, aby sa vedel rozhodnúť pre jej kúpu.

Druhým experimentom je tzv. Interactive Recommender. Je to systém založený na „machine learning“ algoritmoch, ktorého úlohou je na základe vašej knižnice a počte nahraných hodín v jednotlivých hrách odporučiť kúpu ďalších vhodných hier na základe týchto dát.

Posledným experimentom je Automatic Show. Ide o automaticky generované video, ktoré vám každý deň predstaví nové zaujímavé hry a vďaka ktorému možno narazíte na vašu budúcu obľúbenú hru. Valve dokonca experimentuje aj so skriptovaním hlasu, ktorý by dané video komentoval a tým pádom by vedel tvoriť videá, ktoré budú nie len ukazovať, ale aj popisovať nové hry.

Primárnym dôvodom, pre Valve Steam Labs spustilo je spätná väzba. Spoločnosť dúfa, že komunita im pomôže rozhodnúť sa, do ktorých noviniek investovať čas a ktoré nemajú veľký zmysel.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk