Z Blizzardu odchádza aj posledný zakladateľ tejto legendárnej spoločnosti

Z Blizzardu odchádza aj posledný zakladateľ tejto legendárnej spoločnosti

 

Koniec jednej éry.

Veľké zmeny, ktoré sa v posledných mesiacoch dejú v legendárnom štúdiu Blizzard pokračujú. Po tom, čo sa začalo šuškať o zvyšujúcom sa vplyve finančníkov a „kravaťákov“ z Activisionu na štúdio odišiel jeden zo zakladateľov a vtedajší šéf štúdia Mike Morhaime.

Prešlo však iba niekoľko mesiacov a odchod ohlásil posledný z troch zakladajúcich otcov tohto štúdia, Frank Pearce. Urobil tak prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnej stránke Blizzardu. V spoločnom vyhlásení so súčasným šéfom Blizzardu J. Allenom Brackom nie je zmienka, prečo sa Pearce rozhodol z Blizzardu odísť a tak môžeme iba špekulovať. Jediné čo sme sa dozvedeli bolo to, že Pearce sa chce viac venovať "externým aktivitám," čo môže znamenať celkový odchod z herného priemyslu. 

Nastal čas, aby som odišiel z Blizzardu a odovzdal pochodeň novej generácií lídrov. Naše snahy boli vždy s ohľadom na čo najlepšie úmysly. Robili sme hry, ktoré sme chceli hrať my a verili sme, že rovnako zmýšľajúci ľudia budú tiež chcieť hrať takéto hry. Dnes to charakterizujeme ako ambicióznu snahu spojiť svet dokopy cez tento skvelý priemysel. Som pyšný na pozitívny vplyv, ktorý sme priniesli ľudom cez zážitky, ktoré sme vytvorili.

Frank Pearce

Každopádne, asi vieme povedať, že takéto odchody tak dôležitých postáv štúdia neveštia nič dobré. Dúfajme teda, že sa mýlime a Blizzard bude naďalej produkovať tak legendárne hry ako doteraz.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk