Remedy chce stále spraviť Alan Wake 2

Remedy chce stále spraviť Alan Wake 2

 

Už by bolo načase.

Pred niekoľkými týždňami sa fínske štúdio Remedy pochválio, že sa im od Microsoftu podarilo späť získať práva na značku Alan Wake a taktiež aj na vydávanie hier pod týmto názvom. Okamžite sa rozprúdili špekulácie o tom, že Remedy plánuje prípravu pokračovania. A aj keď Sam Lake, šéf štúdia Remedy potvrdil, že chcú, zároveň potvrdil, že to nechcú spraviť hocijako.

„Chcem spraviť pokračovanie. Je to vecou zvedavosti. No prešlo už veľa času. A mám pocit, že v niektorých oblastiach je latka nastavená oveľa vyššie. Musí to byť spravené dobrým a správnym spôsobom. Všetko musí do seba zapadnúť a urobiť to je veľmi ťažké. Mnoho vecí musí v takejto situácií vyjsť správne, aby bol takýto projekt schválený. Ale dúfam, že jedného dňa.“

Je zrejmé, že na uskutočnenie takéhoto projektu bude Remedy potrebovať finančne zabezpečeného a odvážneho vydavateľa. Jednotka totiž aj napriek kritickému úspechu a dnešnému kultovému statusu nikdy nebola predajným trhákom.

Navyše, Remedy momentálne pracuje na multiplatformovej hre Control, ktorá príde už 27. augusta na PC, Xbox One a Playstation 4. Okrem toho pracujú aj na príbehovej kampani pre hru Crossfire. Takže ďalšou otázkou je, či bude mať štúdio kapacity na toľké množstvo projektov.

Zdroj: ComicBook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk