Tvorcovia PUBG sa už zase kamošia s Epic Games

Tvorcovia PUBG sa už zase kamošia s Epic Games

 

Už žiadny súdny spor.

Vzťahy medzi štúdiom PUBG Corp., ktorý stoja za Battle Royale hrou Playerunknown’s Battlegrounds a štúdiom Epic Games, tvorcami Battle Royale hry Fortnite boli počas minulého roka napäté.

Tvorcovia PUBG neustále obviňovali svojho priameho konkurenta, že celý nápad o Battle Royale hre ukradli práve od nich a teraz z neho rozprávkovo profitujú. Na štúdio Epic Games bola dokonca v tejto veci podaná žaloba. Paradoxom celej situácie bolo to, že PUBG funguje na Unreal Engine 4, ktorý vyvinulo práve štúdio Epic Games.

Po niekoľkých mesiacoch to však so snahou o žalobu vzdali a vylepšili sa aj ich vzťahy. Prezradil to šéf štúdia PUBG Corp. Brian Corrigan: „Ľudia si myslia, že máme medzi sebou nejakú nenávisť, no Epic Games patria medzi našich najlepších partnerov a komunikujeme s nimi po celý čas.“

„Keď sme vydali hru pred niekoľkými rokmi mysleli sme si, že jednoducho budeme predávať kópie hry a tým to končí. Postupne sme však prišli na koncept sezón a hra sa vyvíjala v čase. Učíme sa jeden od druhého, tak, ako to platí pri všetkých hrách. Zároveň si však myslím, že ich model nefunguje úplne pre nás. Snažím sa tým povedať, že to nie je tak, že zoberieme ich postup pri vývoji hier a snažíme sa spraviť niečo lepšie. Tak to nie je. No sú veci, ktoré robia dobre a tými sa radi inšpirujeme, pretože by sme sa mali učiť od tých najlepších učiteľov. Máme však rozdielne hry a naša je unikátna.

V PUBG sa začala štvrtá sezóna o ktorej si môžete prečítať nižšie

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk