• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Dôvod prečo sa toľko vývojárov „zapredáva“ Epic Games? Ten im zaručuje, že dohoda nikdy nebude stratová
Dôvod prečo sa toľko vývojárov „zapredáva“ Epic Games? Ten im zaručuje, že dohoda nikdy nebude stratová

Dôvod prečo sa toľko vývojárov „zapredáva“ Epic Games? Ten im zaručuje, že dohoda nikdy nebude stratová

 

Všetko je zrazu jasné.

Prakticky od začiatku, od kedy sa spoločnosť Epic Games začala pri budovaní svojho obchodu zameriavať na exkluzivity je kritizovaná od skupiny hráčov, ktorí by radi tieto časové exkluzivity videli aj na Steame či iných platformách.

Na konci dňa však väčšina z nich skonštatuje, že konieckoncov na to doplatia samotní vývojári, pretože na Epic Store nie je zďaleka toľko hráčov, čo znamená nižšie predaje a tým pádom aj menšie zisky. No exkluzivít pribúda a pribúda a je zrejmé, že komunita sa v tomto mýli. Úprimne pochybujeme, že toľko vývojárov by bolo ochotných podstúpiť pokus exkluzivity, keby nemali nejaké záruky od spoločnosti Epic Games. A zdá sa, že tie existujú.

Naznačil to redaktor Kotaku Jason Schreier, ktorý v tweete prezradil, že niektorí vývojári s ktorými bol v kontakte mu potvrdili skutočnosť, že Epic Games pri uzatváraní týchto dohôd garantuje ziskovosť (alebo minimálne to, že pokryje náklady projektu v prípade slabých predajov) projektu výmenou za exkluzivitu hry.

Podľa Schreiera to poskytuje vývojárom nevídanú stabilitu v hernom biznise, ktorý je v posledných mesiacoch známy skôr kvôli prepúšťaniu a zatváraniu štúdií.

Otázkou však zostáva, čo sa stane v momente, keď Epic prestane tieto exkluzivity kupovať...

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk